728 x 90

انگلستان هشدار امنیتی شهروندان و نظامیانش در عراق را به سطح بالاتری رساند

سفارت انگلستان در بغداد
سفارت انگلستان در بغداد

اسکای نیوز روز پنجشنبه ۲۶اردیبهشت گزارش داد: انگلستان سطح هشدارهای امنیتی برای شهروندان و نظامیان خود در عراق را به‌دلیل افزایش تهدیدات امنیتی از جانب رژیم ایران بالا برده است.

انگلستان همچنین هوشیاری برای پرسنل انگلستان و خانواده‌های آنها در عربستان، کویت و قطر را افزایش داده است.

خبرگزاری رویترز نوشت: هلیکوپترها در حالی تخیله پرسنل سفارت آمریکا در بغداد هستند.

 

روز گذشته فرماندهی مرکزی ایالات متحده –سنتکام- اعلام کرد :  بدلیل تهدید های جدی از جانب نیروهای مورد حمایت رژیم ایران ، نیروهای ارتش آمریکا در عراق و سوریه در آماده باش سطح بالا قرار دارند.

در بیانیه سنتکام آمده است: سازمان های اطلاعاتی آمریکا و متحدانش اطلاعات قابل توجهی از تهدیدهای نیروهای مورد حمایت رژیم ایران در عراق دریافت کرده اند. این بیانیه می‌افزاید: این آمادگی بدلیل تهدید های جدی نیروهای مورد حمایت رژیم ایران است. ما هرگونه تهدید از ناحیه این نیروها در رابطه با نیروهای آمریکا را زیر نظر داریم.

 

به گزارش رویترز بیل اوربان سروان نیروی دریائی ایالات متحده و یکی از سخنگویان فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا گفت در حالیکه ما از نزدیک تهدیدات قریب‌الوقوع و موثق علیه نیروهای ایالات متحده در عراق را مانیتور میکنیم در آماده باش سطح بالا نیز قرار داریم»

 

وزارت‌خارجه آمریکا روز چهارشنبه ۲۵اردیبهشت ۹۸ در اطلاعیه‌یی از کارکنان این وزارت‌خانه در عراق که حضورشان در این کشور ضروری نیست، خواست که عراق را ترک کنند.

 

آسوشیتدپرس در همین رابطه نوشت: سفارت آمریکا در عراق می‌گوید وزارت‌خارجه به تمامی کارمندان دولتی غیرضروری دستور می‌دهد که بلافاصله عراق را ترک کنند.

 

رویترز نوشت: با اشاره به سفارت و کنسولگری آمریکا در اربیل گفته است « خدمات ویزایی معمول در هر دو موضع به‌طور موقت تعلیق می‌شود. دولت آمریکا دارای توانمندی محدودی برای خدمات اورژانس به شهروندان آمریکا در عراق می‌باشد.

این بیانیه توصیه کرده است افراد بیمار« با وسایل حمل و نقل تجاری هر چه زودتر خارج شوند».

 

سفارت آمریکا در بغداد روز دوشنبه ۲۳اردیبهشت ۹۸ به شهروندان این کشور در مورد «افزایش تنش‌ها» در عراقهشدار داد و بر «لزوم حفظ هوشیاری» تأکید کرده بود.

مطالب انتشار یافته توسط سفارتخانه آمریکا در بغداد از شهروندان آمریکاخواسته است: به عراق سفر نکنند؛ از توقف در مکانهای که به‌عنوان مکان تجمع آمریکاییها شناخته شده است اجتناب کنند؛ هیچگونه اطلاعاتی در مورد خود به بیرون فاش نکنند و مراقب اطراف خود باشند.