728 x 90

انعکاس نامه بیش از ۳۰۰تن از متخصصان ایرانی مقیم آمریکا به جو بایدن در رسانه‌های آمریکا

انعکاس نامه بیش از ۳۰۰تن از متخصصین ایرانی مقیم آمریکا در رسانه‌های آمریکا
انعکاس نامه بیش از ۳۰۰تن از متخصصین ایرانی مقیم آمریکا در رسانه‌های آمریکا

فاکس نیوز

بیش از ۳۰۰شخصیت ایرانی از بایدن خواستند

از یک ایران دموکراتیک و از حقوق‌بشر در ایران حمایت کند

فاکس نیوز ۱۸فروردین۱۴۰۰: بیش از ۳۰۰ شخصیت ایرانی در نامه خود به بایدن از وی خواستند تا زمانی که رژیم ایران دست از نقض حقوق‌بشر در ایران برنداشته تحریم‌ها علیه این رژیم را لغو نکند.

در نامه بیش از ۳۰۰ شخصیت ایرانی مقیم آمریکا شامل پزشکان، مهندسان و اساتید دانشگاه، به رئیس‌جمهور آمریکا نوشته‌اند اقدامات تأثیرگذار شما باید توقف نقض حقوق‌بشر، صدور تروریسم به منطقه و فراتر از منطقه توسط رژیم ایران را هدف قرار دهد. آنها هم‌چنین گفتند در طراحی سیاست شما در مورد رژیم ایران، دفاع از حقوق‌بشر و دموکراسی در ایران باید عنصر اصلی باشد».

واشنگتن فری بیکن:

نامه دانشمندان و اساتید ایرانی در دانشگاههای آمریکا به بایدن

واشنگتن فری بیکن ۱۸فروردین۱۴۰۰: بیش از ۳۰۰شخصیت سرشناس ایرانی مقیم آمریکا طی نامه‌یی از دولت بایدن خواستند به‌طور علنی از تلاشهای مخالفان ایرانی برای سرنگون کردن حکومت مذهبی افراطی در ایران حمایت کند.

در نامه این شخصیتهای سیاسی و آکادمیک و علمی نوشته شده: طی چهار سال گذشته گرسنگی، فقر و وضعیت اسفبار اقتصادی منشأ قیامها در ایران بوده است، ولی این خواسته‌ها به‌سرعت به خواست مبرم تغییر رژیم در ایران تبدیل شده است. خواسته مردم ایران رسا و روشن و غیرقابل کتمان است. لذا هیچ کاهش تحریم یا امتیازی نباید به رژیم ایران داده شود».

نشریه پی. آر نیوز وایر:

بیش از ۳۰۰شخصیت برجسته ایرانی مقیم آمریکا

از رئیس‌جمهور آمریکا خواستار یک سیاست قاطع در قبال رژیم

و حمایت از خواست مردم ایران برای آزادی شدند

نشریه «پی.آر.نیوزوایر» به‌نقل از نامه سرگشاده کارشناسان برجسته ایرانی به بایدن نوشت: بسیاری از ابعاد شرورانه و مزمن رژیم در تهران، خصوصاً پرونده نقض هولناک حقوق‌بشر و سرکوب مخالفان در داخل و خارج کشور ایران باید در طراحی سیاست آمریکا نسبت به ایران مورد نظر گرفته شود. آنها هم‌چنین خواستار یک اقدام فوری و قوی در حمایت از خواست مردم ایران برای آزادی و دموکراسی، و یک ایران مبتنی بر جدایی دین از دولت و غیراتمی شدند (پی. آر نیوزوایر ۱۸فروردین۱۴۰۰).