728 x 90

انعکاس رسانه‌های خارجی درباره کسادی شعبده انتخاباتی رژیم در دوم اسفند۹۸

کسادی نمایش انتخابات رژیم از دید رسانه های بین المللی
کسادی نمایش انتخابات رژیم از دید رسانه های بین المللی

کسادی شعبده انتخاباتی رژیم در دوم اسفند ۹۸ و تحریم سراسری مردم ایران را از زبان رسانه‌های خارجی بشنویم:

دیلی میل انگلستان ۲ اسفند۹۸: کارشناسان می‌گویند شرکت مردم در انتخابات پایین است.

امیر محتشم که ۳۸ساله و بیکار است گفت « انتخابات در ایران بیفایده است. حتی در مجلس فعلی ۹۰عضو آن به‌خاطر فساد مالی تحت تحقیق قرار دارند».

تلویزیون فرانس۲۴ – ۲ اسفند ۹۸: یک زن ایرانی گفت: من رأی نخواهم داد. هیچ چیزی درست نمی‌شود و اوضاع هر روز بدتر می‌شود. زندگی در ایران خیلی سخت شده است. همه سعی می‌کنند مهاجرت کنند.

یک زن دیگر گفت: مردم دارند از گرسنگی می‌میرند، چطور انتظار دارید که رأی بدهند. آنها از این وضعیت خسته شده‌اند. قیمتها مرتب بالا می‌رود و میزان زیادی فساد وجود دارد. دیگر نمی‌توانیم تحمل کنیم.

خبرگزاری رویترز ۲ اسفند ۹۸: انتخابات در ایران در حالی برگزار شده که رژیم با انزوای فزاینده در سطح جهانی و نارضایتی داخلی به‌دلیل مشکلات اقتصادی روبه‌روست. احتمال این‌که این انتخابات مشکلات با آمریکا را حل کند وجود ندارد.

واشنگتن پست ۲اسفند۹۸: مهشید در کرج گفت: «رای نمی‌دهم فرقی بین اصلاح‌طلب و اصول‌گرا وجود ندارد. مهشید به‌خاطر نگرانی از انتقام گیری نیروهای امنیتی حاضر بدادن نام کامل خود نشد.

در تهران نیز شیدا ۳۲ساله بی‌اعتنایی خود را به انتخابات نشان داد.

سایت فرانس۲۴ – ۲ اسفند ۹۸: محمد که مغازه فرش فروشی دارد گفت: مردم دیگر امیدی به این رژیم ندارند.

پری که یک طراح لباس است گفت: «من نمی‌خواهم رأی دهم، زیرا فایده‌ای ندارد، این انتخابات فقط یک نمایش است تا آنها بتوانند به جهانیان نشان دهند که توسط مردم انتخاب شده‌اند، در حالی چنین نیست،».