728 x 90

انتقال ناگهانی زندانی سیاسی مهران قره باغی در بهبهان به مکان نامعلوم

بهبهان - انتقال ناگهانی زندانی سیاسی مهران قره باغی به مکان نامعلوم
بهبهان - انتقال ناگهانی زندانی سیاسی مهران قره باغی به مکان نامعلوم

بر اساس خبرهای دریافتی، در اولین ساعات بامداد روز دوشنبه ۲۱ تیرماه ۱۴۰۰ زندانی سیاسی مهران قره‌باغی که در زندان بهبهان محبوس است، توسط مأموران اطلاعاتی به مکان نامعلومی منتقل شده است. از وضعیت و سرنوشت این زندانی سیاسی اطلاعی در دست نیست و جان وی در خطر است.

مهران قره باغی متولد تیرماه ۱۳۷۰ و اهل بهبهان و دانشجو بوده است که در دیماه ۱۳۹۸ دستگیر شد.

مهران در ۵اردیبهشت ۹۹ به اتهام تبلیغ علیه نظام، عضویت در سازمان مجاهدین خلق ایران، مشارکت در تخریب و احتراق، اخلال در نظم عمومی، مشارکت در ساخت مواد آتش‌زا و «افساد فی الارض» محاکمه شد.

اما از آن تاریخ تاکنون هم‌چنان بلاتکلیف در زندان نگهداری شده است.

روز پنجشنبه ۳۰اردیبهشت خانواده مهران جهت پیگیری وضعیت او به دادگاه مراجعه کردند. اما منشی دادگاه آنها را تهدید به دستگیری و مجبور به ترک محل کرده است.

در خردادماه ۱۴۰۰ دژخیمان وزارت اطلاعات به خانواده زندانی سیاسی مهران قره باغی در بهبهان اطلاع دادند که او محکوم به اعدام شده و از خانواده خواستند روی فرزندشان فشار بیاورند که قبل از صدور حکم رسمی در دادگاه، از عقاید خود دست برداشته و به همکاری با اطلاعات و خواسته‌های رژیم علیه مجاهدین تن بدهد (مجاهدین ۲۱تیر۱۴۰۰).

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/6c2a07d5-df8a-4978-a014-559e63ba859b"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات