728 x 90

انتقال زندانی سیاسی سهیل عربی به اوین به‌منظور پرونده‌سازی و محاکمه مجدد او

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

انتقال زندانی سیاسی سهیل عربی به اوین به‌منظور پرونده‌سازی و محاکمه مجدد او

فراخوان به اقدام فوری برای آزادی زندانیان سیاسی و بازدید هیات تحقیق بین‌المللی از زندانها

زندانی سیاسی، سهیل عربی ۳۵ساله بار دیگر به سلولهای انفرادی بند ۲- الف زندان اوین منتقل شده است. این بند تحت کنترل اطلاعات سپاه می‌باشد. یک ماه پیش (۲۸شهریور۹۹) سهیل را به‌صورت ناگهانی از زندان تهران بزرگ به محل نامعلومی منتقل کرده بودند. او در این مدت ممنوع‌الملاقات بوده و امکان تماس با خانواده‌اش را نداشته است. این سومین بار در سال۱۳۹۹ است که این زندانی به بند ۲- الف منتقل و مورد بازجویی قرار می‌گیرد.

هدف دژخیمان پرونده‌سازی علیه این زندانی سیاسی تحت عنوان مسخره ”تبلیغ علیه نظام“ و محاکمه مجدد اوست تا مانع آزادی وی که دوران محکومیتش رو به پایان است بشوند.

سهیل در زندان تهران بزرگ بارها از سوی دژخیمان مورد حمله و شکنجه و اذیت و آزار قرار گرفته است. در یکی از این حملات بینی او را شکستند که هیچگاه معالجه نشد و به همین خاطر در تنفس دچار مشکل است.

مقاومت ایران، بار دیگر دبیرکل ملل متحد، کمیسر عالی و شورای حقوق‌بشر ملل متحد و گزارشگران ذیربط و سازمانهای بین‌المللی مدافع حقوق‌بشر را به اقدام فوری برای نجات جان زندانیان سیاسی در ایران و تشکیل یک هیات تحقیق بین‌المللی برای بازدید از زندانهای ایران و دیدار با زندانیان به‌ویژه زندانیان سیاسی فرامی خواند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۳۰مهر۱۳۹۹ (۲۱ اکتبر ۲۰۲۰)