728 x 90

قیام سراسری ، شماره ۱۲۲

۵۶ امین شب قیام، تظاهرات شبانه در تهران و شهرهای مختلف با شعار مرگ بر خامنه‌ای

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

قیام سراسری، شماره ۱۲۲

۵۶ امین شب قیام، تظاهرات شبانه در تهران و شهرهای مختلف با شعار مرگ بر خامنه‌ای

پنجشنبه شب ۱۹ آبان در پنجاه و ششمین شب قیام، مناطق مختلف تهران از جمله جنت‌آباد شمالی، مینی‌سیتی، شهرآرا، اکباتان، باغ فیض، سهروردی، دربند، منطقه۱ شمیرانات، تهرانپارس و... شاهد تظاهرات شبانه بود. مردم شعار می‌دادند: «مرگ بر دیکتاتور»، «فقر فساد گرونی میریم تا سرنگونی»، «قسم به‌خون یاران ایستاده‌ایم تا پایان» و «مرگ بر خامنه‌ای». جوانان بنر بزرگی با شعار «سیدعلی دیکتاتور ننگ به نیرنگ تو خون جوانان ما می‌چکد از چنگ تو» را در بزرگراه رسالت نصب کردند.

شهرهای مختلف از جمله اهواز، کرمان، قم، رشت، موچش در کامیاران، مریوان، مهاباد، بوکان، بندرعباس و... شاهد تظاهرات شبانه مردم با برافروختن آتش و درگیری با مأموران دشمن در برخی شهرها بود.

در اهواز مردم در منطقه شلنگ‌آباد تظاهرات شبانه به‌راه انداختند و با مأموران سرکوبگر درگیر شدند. جوانان دلیر با کوکتل در کوت عبدالله پایگاه بسیج، در همایونشهر اصفهان دفتر نماینده خامنه‌ای، در چناران دفتر نماینده خامنه‌ای و عضو مجلس ارتجاع، در گلوگاه مازندران فرمانداری شهر و در فولادشهر اصفهان حوزه جهل و جنایت آخوندها را به آتش کشیدند. مهاباد شاهد تظاهرات شبانه و کنترل خیابان‌ها توسط جوانان با بر افروختن آتش و طنین شعارهای «مرگ بر دیکتاتور» و «از کردستان تا سیستان ایران آزاد باید گردد» بود. در بوشهر جوانان تظاهرات شبانه کردند و با آتش زدن لاستیک مسیر را بستند.

در قم تظاهرات شبانه با شعار «توپ تانک فشفشه آخوند باید گم بشه» برگزار شد. مردم مریوان تظاهرات شبانه کردند و با آتش راه‌بندان ایجاد کردند. کرمان شاهد تظاهرات شبانه مردم در میدان کوثر و هزار و یک شب و درگیری با مأموران دشمن بود. جوانان در تظاهرات شبانه بندرعباس سطلهای زباله را در وسط خیابان آتش زدند. در رشت تظاهرات شبانه برگزار شد و یک دختر جوان مورد اصابت تیر مستقیم مأموران جنایتکار قرار گرفت. در موچش کامیاران مردم با شعار مرگ بر دیکتاتور تظاهرات کردند و با برافروختن آتش خیابان‌ها را بستند. مأموران سرکوبگر به مردم حمله کردند و جوانان به درگیری با نیروهای دشمن پرداختند.

مردم مریوان به‌مناسبت چهلم شهید قیام مختار احمدی، بر سر مزار این شهید با شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای» تظاهرات کردند. مراسم هفتم شهید قیام مؤمن زید کریمی نوجوان ورزشکاری که با گلوله نیروهای سرکوبگر به‌شهادت رسید در روستای ماچکه سنندج با شعار «خامنه‌ای قاتله ولایتش باطله» و «هر یک نفر کشته شه هزار نفر پشتشه» برگزار شد. بازاریان و مغازه‌داران مهاباد در همبستگی با قیام اعتصاب کردند.

پنجشنبه صبح دانشجویان دانشگاه فردوسی علیه بهادری جهرمی سخنگوی دولت رئیسی که به این دانشگاه رفته بود با شعارهای «بی‌شرف، بی‌شرف» و «مهمون قاتل نمی‌خواهیم»، «هرزه تویی، زن آزاده منم» و... تظاهرات کردند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۰ آبان ۱۴۰۱ (۱۱ نوامبر ۲۰۲۲)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/37364f74-8ce8-4417-9619-e892dc5cd72a"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات