728 x 90

الشرق‌الأوسط: ایران و پهنه داغ منطقه

الشرق الاوسط-ایران و پهنه  داغ منطقه
الشرق الاوسط-ایران و پهنه داغ منطقه

روزنامه الشرق‌الأوسط چاپ عربستان در مقاله‌یی تحت عنوان ایران و پهنه داغ منطقه نوشت

در تصمیم تاریخی و بسیار مهم دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر بیرون کشیدن از توافق اتمی با رژیم ایران دولت آمریکا به‌عنوان قدرتمندترین کشور جهان بدترین توافق های تاریخ را کشت.

توافقی اجحاف آمیز که اوباما آن را علیه بسیار از کشورهای عرب هدایت کرد و به رژیم ایران اجازه داد تا به‌عنوان شرورترین کشور جهان فرصت نفس کشیدن پیدا کند، موشکهای بالستیکی تولید کند و در کشورهای عرب منطقه دخالت نماید.
این روزنامه ادامه می‌دهد منطقه امروز در مرحله داغی است که حرارتش بیشتر هم می‌شود، طبل‌های جنگ در آن به صدا در آمده و کشورها برای این جنگ تجهیز و آماده می‌شوند. اگر‌چه کسی تمایل ندارد که جنگی فراگیر شروع شود ولی کشورها برای آن آماده‌اند چرا که باز گرداندن وحشیگری تروریسم رژیم ایران به سوراخش نیازمند قدرت و اراده و پافشاری است.

توسعه‌طلبی گذشته رژیم ایران خط استراتژیکی این رژیم بود که منطقه و جهان نسبت به آن غفلت داشتند ولی برای خلاص شدن از این جنون تروریستی می‌بایست کشورهای بزرگ تجدید سازمان کنند و این عمل می‌بایست انجام شود و راه دیگری جز این وجود ندارد.

این روزنامه در پایان مقاله می‌نویسد دست کشیدن کره شمالی از شرارت و تکبر گذشته‌اش می‌تواند نمونه‌‌یی برای رژیم ایران شود. نمونه‌‌یی که چگونه می‌توان کشورهای سرکش را مجبور به احترام به قوانین بین‌المللی و حاکمیت کشورها و صلح و امنیت جهانی کرد. دونالد ترامپ در سخنرانی‌اش هنگام لغو توافق اتمی با رژیم ایران گفت ایران نیز می‌باید تنها راه رهایی در آینده را بداند و مشابه این کشور عمل کند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات