728 x 90

افزایش قربانیان جنگ غزه و تلاش برای به‌رسمیت شناختن کشور فلسطین

جنگ غزه- عکس از آرشیو
جنگ غزه- عکس از آرشیو

 

خبرگزاری فلسطینی وفا:

۷۲ کشته و ۱۴۴ مجروح در حملات اسراییل به غزه در ۲۴ ساعت گذشته

افزایش آمار قربانیان به ۳۲۱۴۲کشته و ۷۴۴۱۲مجروح

 

پدرو سانچز نخست‌وزیر اسپانیا:

اسپانیا با رهبران کشورهای ایرلند، مالت و اسلوونی

در مورد گام برداشتن برای به‌رسمیت شناختن کشور فلسطین به توافق رسیده است

 

خبرگزاری فلسطینی وفا روز شنبه گزارش داد بر اثر بمباران مناطق جنوب شهر دیرالبلح و اردوگاه بـُریج در مرکز غزه دهها تن کشته شدند. سحرگاه شنبه هواپیماهای اسراییل شهرهای رفح و خان یونس در جنوب را نیز تحت بمبارانهای سنگین قرار دادند.

روز شنبه وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد که در حملات اسراییل طی ۲۴ساعت گذشته ۷۲فلسطینی کشته و ۱۴۴تن مجروح شده‌اند. به‌این ترتیب، آمار کشته‌شدگان تاکنون به ۳۲هزار و ۱۴۲نفر و آمار مجروحان به ۷۴هزار و ۴۱۲نفر افزایش یافته است.

رویترز روز شنبه ۴فروردین در گزارشی به‌نقل از فلسطینیهای آواره که در مجتمع پزشکی شفا پناه گرفته بودند، نوشت: شاهدان عینی گفتند که در جریان حملات اسراییل مردان و زنان و کودکان بسیاری مجبور به ترک بیمارستان و عبور از روی اجساد کشته‌شدگان برای رفتن به محل دیگری شدند.

پدرو سانچز، نخست‌وزیر اسپانیا، روز جمعه پس از نشست شورای اروپا در بروکسل گفت: اسپانیا با رهبران کشورهای ایرلند، مالت و اسلوونی برای برداشتن اولین گامها در جهت به‌رسمیت شناختن کشور فلسطین به توافق رسیده است.

سانچز ابراز امیدواری کرد به‌رسمیت شناختن دولت فلسطین طی دوره چهارساله قانونگذاری اروپا که از سال گذشته آغاز شده، صورت پذیرد.

تایمز اسراییل روز شنبه ۴ فروردین نوشت: بلینکن هنگام ترک اسراییل اظهار داشت وی به نتانیاهو گفته است راه شکست حماس، حمله زمینی بزرگ به رفح نیست. بلینکن به‌شدت هشدار داد که این حمله، خطر تلفات بیشتر غیرنظامیان، تضعیف کمکهای انساندوستانه، انزوای بیشتر اسراییل و به خطر افتادن امنیت و جایگاه بین‌المللی آن را در پی خواهد داشت.

آنتونیو گوترز دبیرکل ملل متحد در سفر به گذرگاه رفح بار دیگر به آتش‌بس فوری انسان‌دوستانه فراخوان داد و گفت: «هیچ مجازات جمعی مردم فلسطین توجیه نمی‌شود...» .

به‌گزارش تایمز اسرائیل، حدود ۶۰۰تن از بستگان ۸۱ گروگان اسراییلی طی نامه‌یی به رئیس‌جمهور آمریکا خواهان آن شدند که بایدن از نتانیاهو بخواهد، برای آزادی گروگانها مذاکره کند.

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/6c7560d6-bd35-44eb-bbea-af375db3a940"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات