728 x 90

افزایش جانباختگان فاجعه «متروپل» در آبادان

متروپل آبادان
متروپل آبادان

تعداد جان‌باختگان حادثه ساختمان ۱۰طبقه متروپل آبادان به ۱۴نفر رسید.

با فرو ریختن ساختمان نیمه تمام ۱۰طبقه متروپل در خیابان امیری آبادان در ساعت ۱۲ و ۳۰دقیقه دوشنبه دوم خرداد، تاکنون ۱۱نفر جانباخته و حدود ۳۲تن از مجروحان از زیر آوار بیرون کشیده شده و بیش از ۸۰نفر هنوز در زیر آوار هستند.

صبح امروز ولی‌پور، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر رژیم از افزایش تعداد جان‌باختگان حادثه ریزش ساختمان متروپل آبادان به ۱۰ نفر خبر داده بود.

رسانه‌های حکومتی اذعان کردند از یک‌سال قبل کارشناسان نسبت به احتمال فرو ریختن این ساختمان به‌دلیل سستی سازه‌هایش هشدار داده بودند اما مقامات غارتگر رژیم کمترین توجهی به این هشدارها نکردند.

روزنامه حکومتی عصر ایران در گزارشی نوشت رژیم آخوندی برای اعزام هوایی نیروهای آتش‌نشانی تهران به آبادان ممانعت به‌عمل آورده است. این نیروها از مسیر زمینی به سمت آبادان حرکت کردند. خودروهای آتش‌نشانی تهران در مسیر حرکت به سمت آبادان برای سوخت‌گیری در پمپ‌بنزین جاده ساوه توقف کردند.
عصر ایران نوشت: با توجه به زیرآوار ماندن دهها نفر تأخیر در رسیدن این نیروها می‌تواند جبران‌ناپذیر باشد.

 

ناظر ساختمان "متروپل" یک ماه پیش اخطاریه داده بود

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان با اشاره به صدور حدود ۵هزار تذکر فنی به شهرداریهای استان در مورد پروژه‌های مختلف، گفت: یک ماه پیش مهندس ناظر پروژه متروپل آبادان اخطاریه‌هایی در مورد وضعیت سازه پروژه به مالک و مراجع مربوطه داد (خبرگزاری حکومتی ایسنا).

 

ساختمان متروپل در حالی فرو ریخته که هنوز افتتاح هم نشده بود و افراد بسیاری در خصوص مشکلات این ساختمان هشدار داده بودند.

سایت حکومتی دیده‌بان درباره حسین عبدالباقی نوشت: حسین عبدالباقی ارتباطات متعددی با مسئولان کشوری و استانی دارد، به گونه‌ای که برای کلنگ‌زنی و افتتاح پروژه‌های شخصی‌اش مسئولان رده بالا هم حضور پیدا می‌کنند... او به‌عنوان "خیّر امنیت ساز" هم لوح تقدیر گرفته بود!

تصاویر و ویدئوهایی در فضای مجازی وجود دارند که پیش‌بینی کرده بودند این ساختمان به‌دلیل عدم رعایت اصول کیفی و پایداری بنا مشکل‌ساز شود.

‌طبق برخی گزارشها، سازه اصلی متروپل به قدری سست بود که ستون اصلی و حمال مجتمع‌ها نشست کرده و شکم داده بود. اعتراضات به ساخت این بنای ناایمن، باعث شد که بهمن سال گذشته، کارشناسان نظام‌مهندسی آبادان از این بنا بازدید و «‌‌در خصوص ایرادات موجود، موارد و مشکلات یافت شده را صورت‌جلسه نمودند».

سایت نظام مهندسی آبادان هم‌چنین اعلام کرده که در این بازدید، «حسین عبدالباقی مالک و سرمایه‌گذار این پروژه بر آمادگی گروه اجرایی این پروژه در خصوص رفع مشکلات یا ایرادات ابلاغ شده از جانب سازمان نظام مهندسی تأکید نمود».

اما مشکلات این ساختمان نهایتاً نشان داد که هشدارها بی‌مورد نبوده و این ساختمان امروز دوم خرداد ماه فرو ریخت.

 

یکی از هموطنان درباره حسین عبدالباقی گفته است: راجع به عبدالباقی عرض کنم این آقا فقط کسیه که انداختنش جلو؛ پشت سر این کلی آدم دیگه هستن.
شمخانی، رضایی، زمانی، کعبی‌ها، امامان جمعه، دادگستری و و و
این آقا بهترین زمینهای آبادان رو از شهرداری می‌گرفت و می‌ساخت و به کارمندان شهرداری آبادان که توی باندش بودن به جاش خونه و مغازه می‌داد.
شهرک خودرویی آبادان روی زمین مردم ساختن و صاحب زمین رو با تهدید و ارعاب ساکت کردن.
نماینده‌های آبادان، اعضای شورای شهر و اعضای منطقه آزاد و نیروی انتظامی همه و همه توی یک باند و مافیا هستن.
شمخانی و بچه‌های برادرش بزرگترین مافیای خوزستان هستن و کل نابودی این استان از دست‌آوردهای این خانواده‌ست.
الانم پشت حسین عبدالباقی پنهان میشن. تا اسمی از شمخانی‌ها و محسن رضایی‌ها زمانی‌ها و فروزنده‌ها و طایفه‌ٔ فاسد کعبی برده نشه.
بالای دویست نفر توی ساختمان بودن، هر آماری بدن مطلقاً دروغه چون استاندارد دستور داده آمار واقعی منتشر نشه. چیزی که من می‌دونم اینه که بالای پنجاه نفر کشته شدن.

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/b4789ebf-1176-4800-96c5-a830ff148002"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات