728 x 90

اعلام نام یک شهید دیگر شورش زندان سپیدار اهواز بعد از ۱۱روز

علی زرگانی  از شهیدان شورش در زندان  سپیدار اهواز
علی زرگانی از شهیدان شورش در زندان سپیدار اهواز

نام یکی دیگر از شهیدان شورش زندان سپیدار اهواز با نام علی زرگانی اعلام شد. علی زرگانی با ۲۱سال سن در شورش و اعتراض زندانیان در ۱۱فروردین زندان سپیدار توسط پاسداران جنایتکار به‌قتل رسید.
دژخیمان و عوامل زندان سپیدار پس از ده روز با بستگان زرگانی تماس گرفته و خبر کشته شدن فرزندشان را به آنها داده‌اند.

 

زندانیان زندان سپیدار اهواز در اعتراض به ندادن مرخصی و شیوع ویروس کرونا در زندان و هم‌چنین نبود امکانات بهداشتی اعتراض کردند. در این اعتراض دهها تن توسط پاسداران جنایت‌پیشه کشته و مجروح شدند، بعضی از آنها با تیر مستقیم کشته یا در اثر گاز اشک‌آور جان خود را از دست دادند.
از سرنوشت بسیاری از زندانیان در زندان سپیدار اهواز اطلاعی در دست نیست. به‌دلیل ندادن ملاقات و یا مرخصی به زندانیان، وضعیت در این زندان هم‌چنان در ابهام است.

 

شورای ملی مقاومت ایران روز ۲۰فروردین ۹۹ نسبت به فاجعه بزرگ در زندانها و ضرورت اقدام فوری برای آزادی زندانیان به‌ویژه زندانیان سیاسی هشدار داد. در این اطلاعیه آمده است:

شمار زندانیانی که در زندان سپیدار اهواز روز ۱۱فروردین، در اثر شلیک پاسداران جان باختند دست کم به ۱۰نفر می‌رسد. فیض الله مختاری، سجاد پیشداد (ماهرویی)، علیرضا حاجیوند، محمد تامولی، محمد لفته، محمد سلامات، علی خفاجی، مجید زبیدی، شاهین زهیری و سیدرضا خرسانی (مغینمی).

 

در شورش زندان شیبان در ۱۲فروردین دست کم دو زندانی به‌نامهای مجید قیطاسی و اسماعیل قلاوند به‌شهادت رسیدند. در جواز دفن فیض‌الله مختاری که بر اثر اصابت گلوله به سرش به‌شهادت رسیده بود علت مرگ را خفگی ذکر کرده‌اند. اطلاعات اهواز بستگان جان‌باختگان زندانهای شیبان و سپیدار را تهدید کرده است‌ که نباید علت فوت عزیزانشان را اعلام کنند. برای جلوگیری از انتشار اخبار سرکوب وحشیانه زندانیان، تلفنهای زندان را قطع کرده و به خانواده‌های آنها هیچ پاسخی نمی‌دهند. روز یکشنبه ۱۷فروردین، شمار زیادی از بستگان زندانیان در مقابل بیدادگاه رژیم در اهواز دست به تجمع زدند.

مطالب مرتبط: 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/0017c2d7-2520-4d2e-99bf-fa1d2b454996"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات