728 x 90

هشدار نسبت به فاجعه بزرگ در زندانها و ضرورت اقدام فوری برای آزادی زندانیان به‌ویژه زندانیان سیاسی

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

رژیم ضدبشری آخوندی در بحبوحه اپیدمی کرونا هم‌چنان از آزادی زندانیان به‌ویژه زندانیان سیاسی خودداری می‌کند. آقای محمدحسین سپهری معلم زندانی در مشهد بنا‌ به گزارش برادرش به کرونا مبتلا شده است. اما دژخیمان از آزادی وی خودداری می‌کنند. هفته گذشته قضاییه جنایتکار آخوندها او را به ۶سال حبس قطعی محکوم کرد. خانم رجوی با اعتراض به حکم سنگین این معلم زندانی خواهان آزادی وی و دیگر زندانیان سیاسی در مشهد که در معرض ابتلا به کرونا قرار دارند به‌ویژه آقای هاشم خواستار شده بود.

 

شمار زندانیانی که در زندان سپیدار اهواز روز ۱۱فروردین، در اثر شلیک پاسداران جان باختند دست کم به ۱۰نفر می‌رسد. فیض الله مختاری، سجاد پیشداد (ماهرویی)، علیرضا حاجیوند، محمد تامولی، محمد لفته، محمد سلامات، علی خفاجی، مجید زبیدی، شاهین زهیری و سیدرضا خرسانی (مغینمی).

در شورش زندان شیبان در ۱۲فروردین دست کم دو زندانی به‌نامهای مجید قیطاسی و اسماعیل قلاوند به‌شهادت رسیدند. در جواز دفن فیض‌الله مختاری که بر اثر اصابت گلوله به سرش به‌شهادت رسیده بود علت مرگ را خفگی ذکر کرده‌اند. اطلاعات اهواز بستگان جان‌باختگان زندانهای شیبان و سپیدار را تهدید کرده است‌ که نباید علت فوت عزیزانشان را اعلام کنند. برای جلوگیری از انتشار اخبار سرکوب وحشیانه زندانیان، تلفنهای زندان را قطع کرده و به خانواده‌های آنها هیچ پاسخی نمی‌دهند. روز یکشنبه ۱۷فروردین، شمار زیادی از بستگان زندانیان در مقابل بیدادگاه رژیم در اهواز دست به تجمع زدند.

 

شمار زیادی از زندانیان در زندانهای مختلف کشور از جمله زندان بزرگ تهران (فشافویه)، قزلحصار، اوین، ارومیه و... به کرونا مبتلا شده و برخی جان‌ باخته‌ اند. در زندانها که چند برابر ظرفیت زندانی دارند و از حداقل امکانات بهداشتی و درمانی برخوردار نیستند، ویروس کرونا به‌سرعت شیوع پیدا می‌کند.

 

قضاییه آخوندی که مشتی قاتل و جنایتکار تحت عنوان قاضی و دادستان و... در آن جمع شده‌اند، یک مافیای دزدی و کلاشی در زندانها به‌راه انداخته‌اند که با بیگاری کشیدن از زندانیان، قاچاق مواد مخدر به درون زندان، اخاذی از زندانیان بی‌پناه و خانواده‌های آنها و سرقت از جیره غذایی آنها، مبالغ کلانی به جیب می‌زنند. بنگاه تعاون زندانها که بیش از ۱۲۰۰فروشگاه در زندانها دارد، با باج‌گیری از زندانیان و فروش اجناس مورد نیاز آنان به چندین برابر قیمت واقعی، یک منبع درآمد کلان برای قضاییه آخوندی است.

 

خانم مریم رجوی بار دیگر نسبت به جنایت علیه بشریت در زندانها هشدار داد و برای جلوگیری از جان باختن هزاران زندانی خواستار اقدام فوری دبیرکل، شورای امنیت، شورای حقوق‌بشر و کمیسر عالی حقوق‌بشر ملل ‌متحد و هم‌چنین اتحادیه اروپا برای آزادی همه زندانیان به‌ویژه زندانیان سیاسی گردید.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۰فروردین ۱۳۹۹(۸آوریل ۲۰۲۰)