728 x 90

اعدام ۶زندانی در یکشنبه و ۱۶ اعدام در یک هفته

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

اعدام ۶زندانی در یکشنبه و ۱۶ اعدام در یک هفته

با حکم دیوانعالی رژیم ۱۰زندانی سیاسی در معرض اعدام قرار دارند، تجمع خانواده محکومان در مقابل اوین

فراخوان بین‌المللی به اقدام فوری برای نجات جان زندانیان محکوم به اعدام به‌ویژه زندانیان سیاسی

 

رژیم ضدبشری آخوندها در وحشت از قیام مردم و برای ایجاد جو رعب و وحشت به موج اعدامهای وحشیانه و صدور احکام قرون‌وسطایی اعدام ادامه می‌دهد. در طول یک هفته دست کم ۱۶ زندانی اعدام شدند و ده زندانی سیاسی در صف اعدام قرار دارند. آخوند جنایتکار محسنی اژه‌ای رئیس قضاییه جلادان چند روز پیش گفت: «امروز باید تیغ عدالت هم در کنار مسأله تبیین باهم جلو بره... کار قضایی انتظامی در کنار او حتماً باید بشه بلکه در یک جاهایی اصلاً راهی جز این نیست» (خبرگزاری تسنیم نیروی تروریستی قدس – ۲۰ دی).

دژخیمان خامنه‌ای یکشنبه ۲۴دی احمد لطیفی، علی‌اکبر مرادیان، اکبر خرم‌تاش، هادی نظری، سید علی میری و یک زندانی دیگر را در زندان مرکزی کرج حلق‌آویز کردند. ۲۳دی رضا حیدری در خرم‌آباد، ۲۱دی نظام دهمرده، در یزد، میثم حبیبی در کرمانشاه و فریدون عابدی در قزوین و سه‌شنبه ۱۹ دی یک زندانی به‌نام کیوان و روز قبل آن دو زندانی به نامهای محمدعلی و محمود میرزایی در زندان قزلحصار اعدام شده بودند.

در همین حال ۱۰زندانی سیاسی که احکام اعدامشان توسط دیوانعالی آخوندها تأیید شده در انتظار اجرای حکم به سر می‌برند شامل:

دو زندانی قیام ۱۴۰۱ مجاهد کورکور در زندان شیبان اهواز و رضا رسایی در زندان دیزل‌آباد کرمانشاه،

چهار زندانی از هموطنان اهل تسنن فرهاد سلیمی، انور خضری، خسرو بشارت و کامران شیخه در زندان قزلحصار که از ۱۴ سال پیش در زندان به‌سر می‌برند و سه هم‌پرونده آنها داوود عبداللهی، ایوب کریمی و قاسم آبسته قبلاً در همین زندان اعدام شدند،

و چهار زندانی از هموطنان کرد پژمان فاتحی، وفا آذریار، هژیر فرامرزی و محسن مظلوم. خانواده این زندانیان امروز در اعتراض به احکام جنایتکارانه اعدام آنها در مقابل زندان اوین دست به تجمع زدند.

مقاومت ایران ملل متحد و ارگانهای ذیربط و اتحادیه اروپا و کشورهای عضو را به اقدام فوری برای نجات جان هزاران زندانی زیر اعدام به‌ویژه زندانیان سیاسی فرا می‌خواند و بار دیگر خواستار بازدید هیأت حقیقت‌یاب بین‌المللی از زندانهای ایران می‌باشد. این رژیم باید از جامعه بین‌المللی طرد و سردمدارانش به‌ویژه خامنه‌ای، رئیسی و اژه‌ای به‌خاطر چهار دهه جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی در برابر عدالت قرار گیرند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۴دیماه ۱۴۰۲ (۱۴ ژانویه ۲۰۲۴)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/00beb089-1ee7-4694-bdf6-ba4fa57c4a1f"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات