728 x 90

اعدام یک هموطن بلوچ پس از ده سال زندان در زاهدان، ۸۱ اعدام در خرداد، ۲۰۹ اعدام در سه ماه ۱۴۰۲

اطلاعیه شورای ملی مقاومت
اطلاعیه شورای ملی مقاومت

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

اعدام یک هموطن بلوچ پس از ده سال زندان در زاهدان، ۸۱ اعدام در خرداد، ۲۰۹ اعدام در سه ماه ۱۴۰۲

 

دژخیمان خامنه‌ای روز شنبه ۳تیر دو هموطن بلوچ به‌نام‌های اسحاق آنشینی و محسن گمشاد زهی را در زندان مرکزی زاهدان حلق‌آویز کردند. محسن گمشاد زهی ۳۱ساله که از۱۱ سال پیش در زندان به‌سر می‌برد، در سال۱۳۹۱ به‌خاطر درگیری با یکی از مأموران رژیم دستگیر و با اتهام آخوند‌ساخته محاربه به اعدام محکوم شد. اسحاق آنشینی ۴۰ساله و دارای ۵ فرزند بود.

 

روز چهارشنبه ۳۱خرداد جلادان خامنه‌ای هیمن مصطفایی پیشمرگه دلیر کرد را پس از ۱۰سال زندان و شکنجه به‌خاطر هلاکت یک پاسدار جنایتکار، در زندان سنندج بدار آویختند. هیمن در جریان شورش زندانیان در سنندج در مهرماه ۱۴۰۱ هدف گلوله‌های ساچمه‌ای مأموران جنایتکار قرار گرفته و به‌شدت مجروح شده بود.

سه‌شنبه ۳۰خرداد یک زندانی به‌نام عارف هواسی در زندان مرکزی ایلام و دوشنبه ۲۹خرداد یک هموطن بلوچ به‌نام دانش سالاری در زندان کهنوج و یکشنبه ۲۸خرداد اضافه بر زندانیان اعلام شده در اطلاعیه ۲۹خرداد علی ملاشمسی در زندان مرکزی زنجان و غلام میرهاشمی بلطاقی و یک زندانی دیگر که هر دو از هموطنان بلوچ بودند در زندان مرکزی کرمان به‌دار آویخته شدند.

به این ترتیب جلادان خامنه‌ای در خردادماه دست‌کم ۸۱ زندانی و در سه ماه اول ۱۴۰۲دست کم ۲۰۹ زندانی را به‌دار آویختند.

 

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۴ تیر ۱۴۰۲ (۲۵ ژوئن ۲۰۲۳)

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/afc3fb00-dd61-4baa-9a29-6a899c6c5119"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات