728 x 90

اعدام یک زندانی سیاسی در زندان ارومیه / اعدام یک زندانی در گرگان

اعدام در ایران - عکس از آرشیو
اعدام در ایران - عکس از آرشیو

قضاییه جلادان در آذربایجان‌ غربی اعلام کرد در سحرگاه ۳۰خرداد حکم اعدام یک زندانی سیاسی کرد را که باعث هلاکت دو تن از مأموران رژیم و مجروح شدن ۳نفر دیگر در منطقه مرزی شده بود، به اجرا در آورده است.

خبرگزاری سپاه پاسداران که به‌نقل از قضاییه جلادان در ارومیه این خبر را منتشر کرده است، اسمی از این‌که چه کسی اعدام شده نبرده و فقط به هلاکت ۲ مرزبان و زخمی شدن ۳ مرزبان دیگر رژیم اشاره کرده است.

 

خبرگزاری پاسداران فارس

 

بنا بر سایر گزارشات زندانی سیاسی کرد که مخفیانه و بدون اطلاع خانواده‌اش اعدام شده است فیروز موسی‌لو ۳۱ساله است که از این پیش‌تر در دادگاه ارتجاع در ارومیه به اتهام «محاربه از طریق عضویت در یکی از احزاب مخالف نظام» به اعدام محکوم شده بود.

 

فیروز موسی لو

 

فیروز موسی‌لو که گفته می‌شود در رابطه با حزب کارگران کردستان بوده در تیر ماه ۱۳۹۸ دستگیر شده بود.

مقاومت ایران، ملل‌متحد و کشورهای عضو اتحادیه اروپا را به محکوم کردن اعدام‌های مخفیانه و جنایتکارانه در ایران و اقدام فوری برای نجات جان زندانیان زیر اعدام فراخوانده است. قضاییه جلادان و سازمان زندانهایش باید در هم کوبیده شوند.

 

اعدام جنایتکارانه یک زندانی در زندان امیرآباد گرگان
سحرگاه روز دوشنبه ۳۰خرداد، دژخیمان خامنه‌ای یک زندانی را در زندان امیرآباد گرگان اعدام کردند. نام این زندانی رشید صحنه ۳۴ساله عنوان شده است (هرانا ۳۰خرداد).

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/b8c5725d-274e-47c4-b976-d7b56cacd945"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات