728 x 90

اعدام یک زندانی در ملأعام در نجف آباد به‌خاطر هلاکت یک مأمور در سال ۱۳۸۳ پس از ۸سال حبس

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

اعدام یک زندانی در ملأعام در نجف آباد به‌خاطر هلاکت یک مأمور در سال ۱۳۸۳ پس از ۸سال حبس

اعدام ۷زندانی در روز چهارشنبه

 

در یک اقدام جنایتکارانه و فجیع دژخیمان خامنه‌ای امروز پنجشنبه ۷دی ماه یک زندانی را به‌خاطر به هلاکت رسیدن یک مأمور انتظامی در ۱۹سال پیش در ملأعام در نجف آباد اعدام کردند. به گزارش رسانه‌های حکومتی، قربانی که به همراه دو تن دیگر متهم به‌قتل یک مأمور نیروی سرکوبگر انتظامی در جریان یک درگیری در سال ۱۳۸۳ بوده است، در سال ۱۳۹۴ دستگیر شده و پس از ۸سال زندان امروز در ملأعام در نجف آباد بدار آویخته شد.

 

علاوه بر این چهارشنبه ۶دی ۷زندانی به‌دست جلادان خامنه‌ای حلق‌آویز شدند که سه تن از آنان اسماعیل قادر مقام (براهویی)، احمد گرگیج و یک زندانی دیگر از هموطنان بلوچ بودند. همزمان محمد حصاری در زندان بیرجند و اکبر قره‌قزلو، احسان حامدی و یک زندانی به نام علی‌اکبر در زندان قزلحصار اعدام شدند.

جلادان قضاییه روز سه‌شنبه ۵دیماه نیز یک زندانی به‌نام محمدرضا مهربان را در زندان مرکزی سنندج و روز شنبه ۲ دیماه ۴ زندانی را اعدام کردند. اسامی دوتن از آنها در اطلاعیه قبلی اعلام شد و دو زندانی دیگر شیرعلی سعیدی و سامان موگویی نام دارند که در زندان مرکزی اصفهان حلق‌آویز شدند.

 

روند فزاینده اعدامها و به‌خصوص اعدام در ملأعام ابزاری در دست رژیم آخوندی برای ایجاد جو رعب و وحشت و جلوگیری از قیام است. سکوت در برابر این جنایات ضدبشری، لگدمال کردن اصول شناخته شده حقوق‌بشر است. مقاومت ایران، ملل متحد و اتحادیه اروپا و کشورهای عضو و ارگانهای ذیربط بین‌المللی را به اقدام فوری برای نجات جان زندانیان زیر اعدام فرامی‌خواند. خامنه‌ای، رئیسی و اژه‌ای و دیگر سردمداران این رژیم به‌خاطر چهار دهه جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی باید در برابر عدالت قرار گیرند.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۷ دیماه ۱۴۰۲ (۲۸ دسامبر ۲۰۲۳)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/318154e5-024c-404c-92a6-d1629e956d4c"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات