728 x 90

اعدام شقاوت‌بار آرمان عبدالعالی به‌رغم اعتراضها و فراخوانهای بین‌المللی

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

اعدام شقاوت‌بار آرمان عبدالعالی به‌رغم اعتراضها و فراخوانهای بین‌المللی

وی به هنگام دستگیری ۱۷سال داشت

 

صبح روز چهارشنبه ۳آذر۱۴۰۰، رژیم جنایتکار آخوندی آرمان عبدالعالی را که در سال۱۳۹۲ در ۱۷سالگی دستگیر شده بود، پس از ۸سال زندان اعدام کرد. در یک اقدام قساوت‌بار و به‌منظور شکنجه روحی، آرمان را پیش از این ۷بار تا پای اعدام برده و مجدداً به بند عمومی برگردانده بودند. او امروز به‌رغم اعتراضها و فراخوانهای گسترده بین‌المللی، بدون اطلاع قبلی و بدون اجازه ملاقات با خانواده‌اش در زندان گوهردشت حلق‌آویز شد. اعدام او نقض مکرر معاهدات و میثاقهای بین‌المللی از جمله میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی و کنوانسیون حقوق کودک توسط رژیم جنایتکار آخوندیست.

 

دژخیمان قضاییه آخوندها روز گذشته (سه‌شنبه ۲آذر) نیز یک زوج جوان را در یاسوج حلق‌آویز نمودند. در آبانماه گذشته رژیم آخوندی دست‌کم ۱۹تن از جمله یک زن را در زندانهای مختلف در گوهردشت و قزل‌حصار کرج، مرکزی قزوین، قم، اصفهان، زاهدان، مشهد، شیراز، کرمان و رشت اعدام کرد.

 

مقاومت ایران ضمن محکوم نمودن اعدام جنایتکارانه آرمان عبدالعالی بر ضرورت اقدام فوری از جانب ملل متحد و ارگانها و مراجع مدافع حقوق‌بشر برای نجات جان زندانیان زیر اعدام در ایران، به‌ویژه کسانی که به هنگام دستگیری یا ارتکاب جرم انتسابی کمتر از ۱۸سال داشته‌اند، تأکید می‌کند. پرونده نقض حقوق‌بشر در ایران باید به شورای امنیت ملل متحد ارجاع شود و سردمداران دیکتاتوری مذهبی حاکم بر ایران، به‌ویژه خامنه‌ای، رئیسی و اژه‌ای، به‌خاطر بیش از چهار دهه جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی مورد پیگرد قانونی قرار گیرند.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۳ آذر۱۴۰۰ (۲۴نوامبر۲۰۲۱)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/31db886c-a5d7-42b0-a756-0e674d75db9e"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات