728 x 90

اعدام جنایتکارانه ۱۰ زندانی در زندان گوهردشت

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

اعدام جنایتکارانه ۱۰ زندانی در زندان گوهردشت

در خرداد ماه دست کم ۱۰۰ زندانی اعدام شده‌اند که در ۷سال گذشته بی‌سابقه است

خانم مریم رجوی: اعدامهای جنایتکارانه نشانه استیصال آخوندها در برابر جامعه انفجاری است اما آنها از سرنگونی محتوم گریزی ندارند

فراخوان به اقدام فوری برای نجات جان هزاران زندانی زیر اعدام و ارجاع پرونده نقض حقوق‌بشر در ایران به شورای امنیت

 

دژخیمان رژیم جنایتکار آخوندی روز چهارشنبه ۸تیر در یک جنایت فجیع ۱۰زندانی را در زندان گوهردشت کرج به‌صورت جمعی حلق‌آویز کردند. روز اول تیر نیز دو زندانی در زندان مرکزی کرج و یک زندانی بلوچ در جیرفت و روز ۲تیر یک زندانی دیگر در کرمان اعدام شدند.

 

فاشیسم دینی حاکم بر ایران ناتوان از مقابله با خیزشها و اعتراضات اجتماعی و برای ایجاد جو رعب و وحشت روند اعدامهای وحشیانه و جمعی را تشدید کرده است. تنها در ماه خرداد دست کم ۱۰۰زندانی در شهرهای مختلف کشور حلق‌آویز شده‌اند که در ۷سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

 

خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران گفت اعدامهای جنایتکارانه نشانه استیصال آخوندهای حاکم در برابر جامعه انفجاری است اما این رژیم قرون‌وسطایی از سرنگونی محتوم گریزی ندارد. وی جامعه بین‌المللی را به اقدام فوری برای نجات جان هزاران زندانی زیر اعدام و ارجاع پرونده نقض حقوق‌بشر در ایران به شورای امنیت ملل متحد فراخوند و تأکید کرد سردمداران رژیم به‌خاطر چهار دهه جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی باید در برابر عدالت قرار گیرند.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۹تیر۱۴۰۱ (۳۰ژوئن۲۰۲۲)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/5f096669-4266-467c-93ba-ceee8c7dfb58"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات