728 x 90

۲۴ اعدام جنایتکارانه در ۵روز

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

۲۴ اعدام جنایتکارانه در ۵روز

خامنه‌ای که برای مقابله با قیام مردم راهی جز تشدید سرکوب و اعدام نمی‌شناسد، زندانیانی را که قربانیان فقر و فجایع اجتماعی رژیم جنایتکار و غارتگر ولایت فقیه هستند، به بهانه‌های واهی و آخوند‌ساخته دسته‌دسته روانه چوبه‌های دار می‌کند.

پنجشنبه ۱۹مرداد دو زندانی از هموطنان بلوچ به نام‌های حمید براهویی و احمد نارویی در زندان وکیل‌آباد مشهد و یک هموطن کرد به‌نام افشین رحیمی هدایت در زندان مرکزی همدان به‌دست جلادان حلق‌آویز شدند.

روز چهارشنبه ۱۸مرداد دو زندانی به‌نامهای احد هاشمی و منوچهر خزایی در همدان و یک زندانی به‌نام اسدالله ارجمندی در زندان مرکزی یاسوج اعدام شدند.

در همین روز رسانه‌های حکومتی به‌نقل از دادستان مرند خبر دادند که ۵زندانی در این شهر حلق‌آویز شدند (خبرگزاری قضاییه جلادان- میزان- ۱۸مرداد).

دژخیمان، سه‌شنبه ۱۷مرداد دو زندانی به‌نام‌های حسین نصیریان و حسنعلی شکیب را در زندان مرکزی شیراز اعدام کردند و یکشنبه ۱۵مرداد اضافه بر ۷زندانی که اعدام آنها در اطلاعیه ۱۶مرداد اعلام شد، یک زندانی دیگر به‌نام علی اسلامی را در زندان نیشابور و زندانی دیگری به‌نام جواد بازگری را در زندان مرکزی کرج به‌دار آویختند.

در اطلاعیه ۱۶مرداد، اعدام یک هموطن بلوچ به‌نام عبدالغفار شهیکی (هاشم زهی) و یک تبعه افغانستان در زندان کرمان نیز اعلام شد. به این ترتیب قضاییه جلادان از یکشنبه ۱۵مرداد تاکنون ۲۴زندانی را قربانی ماشین اعدام خامنه‌ای کرده است.

 

نفرت و انزجار مردم از جنایات قضاییه آخوندها به حدی است که اژه‌ای رئیس قضاییه جلادان در «نشست با خبرنگاران و مدیران رسانه و روابط عمومی‌های قوه قضاییه در سراسر کشور» از «سوء استفاده دشمنان و بدخواهان» ابراز نگرانی کرد و گفت: «خبرنگاران و اصحاب رسانه باید به بهره‌برداریهایی که ممکن است از خبر آنها صورت گیرد، اهتمام داشته باشند». ستایشی سخنگوی قضاییه نیز در اصلاح تصویر قضاییه گفت: «ارائه تصویر مطلوب از قضاییه، تنها وظیفه مجموعه رسانه‌یی دستگاه قضا نیست بلکه امری است که باید توسط همه دستگاههای درون و بیرون قوه قضاییه محقق شود» (میزان – ۱۸مرداد).

 

مقاومت ایران بار دیگر ملل متحد و اتحادیه اروپا و کشورهای عضو و مراجع مدافع حقوق‌بشر را به اقدام فوری برای توقف ماشین اعدام و کشتار و نجات جان زندانیان زیر اعدام فرا می‌خواند. بی‌عملی در برابر رکوردار شکنجه و اعدام در قرن بیست و یکم، لگدمال کردن ارزشهایی است که ملل متحد و اتحادیه اروپا بر آن بنا شده است. نقض وحشیانه و سیستماتیک حقوق‌بشر در ایران باید به شورای امنیت ملل متحد ارجاع و سردمدارانش به‌ویژه خامنه‌ای، رئیسی، اژه‌ای و سرکردگان سپاه به‌خاطر چهار دهه جنایت علیه بشریت در برابر عدالت قرار گیرند.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۰ مرداد ۱۴۰۲ (۱۱ اوت ۲۰۲۳)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/48f7d163-33fc-4bfd-a4fa-7d5e43175787"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات