728 x 90

۱۸ اعدام جنایتکارانه در ۱۱روز اول مرداد و در آستانه روی کار آمدن رئیسی جلاد ۶۷

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

۱۸ اعدام جنایتکارانه در ۱۱روز اول مرداد و در آستانه روی کار آمدن رئیسی جلاد ۶۷

رژیم ضدبشری آخوندی در آستانه روی کار آمدن آخوند رئیسی جلاد ۶۷، بامداد امروز دوشنبه ۱۱مردادماه در یک اقدام جنایتکارانه سه زندانی به نامهای سپهر عباس‌نژاد (از اهالی ارومیه) و اسکندر زارع و حمزه رضایی (از اهالی سلماس) را در زندان ارومیه اعدام کرد.

همزمان، جمعیت زیادی از اقوام و آشنایان زندانیان مقابل زندان ارومیه تجمع کرده بودند، یکان ویژه در وحشت از گسترش اعتراض وارد شده و ضمن متفرق کردن جمعیت تلفن همراه چند نفر از آنان را ضبط کرد.

علاوه بر این روز گذشته یکشنبه ۱۰مرداد نیز حکم اعدام یک زندانی به‌نام محمدعلی شریفی پس از تحمل ۱۶سال حبس در زندان جیرفت به اجرا در آمد. در همین روز دو زندانی دیگر بنام‌های حسن ۵۷ساله و علی ۶۱ساله در زندان مشهد اعدام شدند.

به این ترتیب شمار اعدامهای ثبت شده در ۱۱روز اول مرداد ماه دست‌کم ۱۸زندانی را شامل می‌شود. از ابتدا تیرماه و انتصاب رئیسی، جلاد ۶۷، به ریاست‌جمهوری و نصب اژه‌ای دژخیم، به‌عنوان رئیس قضاییه جلادان حداقل ۶۲زندانی اعدام شده‌اند که بسیار بیشتر از ماههای قبل از آن است.

رژیم جنایتکار آخوندی بیهوده تلاش می‌کند با افزایش اعدام و تشدید سرکوب و خفقان از گسترش خیزشهای مردمی و انفجار خشم عمومی جلوگیری کند. اما آن‌چنانکه خیزش خوزستان و گسترش آن به شهرهای مختلف نشان داد، تشبثات سرکوبگرانه نمی‌تواند در اراده عمومی برای سرنگونی این رژیم خللی ایجاد کند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۱مرداد۱۴۰۰ (۲ اوت ۲۰۲۱)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/a1f37f3d-2db4-406d-9818-25b20859e120"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات