728 x 90

اعتصاب غذای اکبر باقری، زندانی سیاسی هوادار سازمان مجاهدین خلق در زندان تهران بزرگ

زندانی سیاسی اکبر باقری
زندانی سیاسی اکبر باقری

اکبر باقری، زندانی سیاسی هوادار سازمان مجاهدین خلق ایران در زندان تهران بزرگ اعتصاب غذا کرد. وی در اعتراض شرایط حقوقی و پزشکی، همچنین تبعید وی به زندان تهران بزرگ از روز چهارشنبه ۱۶مرداد اعتصاب‌غذای خود را شروع کرده است. شکنجه‌گران زندان تهران بزرگ در روز چهارم اعتصاب غذا زندانی سیاسی اکبر باقری را به بند زندانیان جرایم خشن تبعید کرده‌اند این زندانی سیاسی پیش‌تر نیز در اعتراض به انتقالش و همچنین عدم رسیدگی پزشکی به مدت پنج روز دست به اعتصاب غذا زده بود. این اقدام اعتراضی در حالی انجام شده بود که وی از بیماری خون‌ریزی در ناحیه روده بزرگ رنج می‌برد و قرار بود چند ماه پیش تحت عمل جراحی قرار بگیرد

این زندانی سیاسی در خردادماه سال ۹۶ توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی‌اش بازداشت و نهایتاً پس از دو ماه تحمل بازجویی و سلول‌های انفرادی در زندان دیزل‌آباد کرمانشاه با تودیع قرار وثیقه به‌صورت موقت آزاد شده بود.

وی مجدداً در اسفند ۹۶ در جریان تجمع غارت‌شدگان در مقابل مجلس ارتجاع بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. زندانی سیاسی اکبر باقری مدت ۴۸روز در سلول‌های انفرادی بازداشتگاه وزارت اطلاعات در زندان اوین نگهداری و در فروردین‌ماه ۹۷ به بند ۴ این زندان منتقل شد.