728 x 90

اعتصاب سراسری کارگران نیشکر هفت‌تپه و دیگر اقشار محروم

سند اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
سند اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران

اعتصاب سراسری کارگران نیشکر هفتتپه و دیگر اقشار محروم
در روزهای ۱۷و ۱۸اسفند علاوه بر خیزش دلیرانه کشاورزان محروم شهرهاى شرق اصفهان از جمله شهرهاى ورزنه و اژیه و اعتراضات زنان به‌مناسبت روز جهانی زن، اعتصابها و اعتراضات کارگران و زحمتکشان و دیگر اقشار مختلف مردم ادامه یافت: 
جمعه ۱۸اسفند:
1.     اعتصاب سراسری کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه برای ششمین روز ادامه یافت. به دستور مقامات رژیم برای پایان دادن به این اعتراضات مدیریت کارخانه اعلام کرد که کارخانه از این پس تعطیل خواهد شد. کارگران با این حال به اعتصاب یکپارچه خود ادامه دادند. آنها اعلام کردند که اگر حقوق و پاداش و عیدی آنها تا روز ۱۹‌اسفند پرداخت نشود اداره شرکت را خود به دست گرفته و اجازه فروش شکر را به کس دیگر نخواهند داد.
2.    بستگان دستگیر ‌شدگان تظاهرات زنان در مقابل وزارت کار در روز جهانی زن (۸مارس)، در خیابان وزراء در تهران دست به تظاهرات‌زده و خواستار آزادی فرزندان و عزیزان خود شدند. آنها شعار می‌دادند:‌ ما منتظر آزادی هستیم هیچ جا نمی‌ریم همینجا هستیم. 
3.    غارت‌شدگان مؤسسه افضل توس در تهران در مقابل شعبه بانک آینده تجمع کردند. آنها چندین پلاکارد در دست داشتند که روی یکی از آنها نوشته بود: «خدایا از ظلمی که به ما می‌رود به تو پناه می بریم»؛ 
برخی از اعتراضات ۱۷اسفند نیز به قرار زیر است:
4.    جمعی از مردم زیباکنار به چپاول جنگلها توسط سپاه پاسداران رژیم اعتراض کردند و با بستن جاده و ایستادن در مقابل پاسدارانی که درختان را قطع و چپاول می‌کنند، مانع ایجاد کردند. 
5‌    کارگران اخراجی شرکت نفت گچساران همراه با خانواده‌هایشان همزمان با برگزاری جلسه هماهنگی طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی گچساران در فرمانداری شهر که با حضور شماری از مقامات رژیم تشکیل شده بود دست به اعتراض زدند. 
6.    دهمین روز تجمع اعتراضی کارگران مجتمع پتروشیمی گچساران برگزار شد. چهار ماه است هیچ حقوقی به آنها پرداخت نشده است.
7.    کارگران کنتورسازی قزوین در اعتراض به عدم دریافت حقوق و دستمزدهایشان با پهن کردن سفره خالی در مقابل استانداری قزوین تجمع کردند.
8.    بیش از ۵۰۰تن از مردم کازرون در اعتراض به طرح تقسیم کازرون به دو شهرستان، در برابر فرمانداری تجمع کردند. مردم، فرماندار را که برای ساکت کردن اعتراض انان آمده بود هو کردند و اجازه صحبت به او ندادند.
9.    حمله نیروهای ضدشورش به دستفروشان محروم حصارک کرج به درگیری سختی بین دو طرف کشیده شد 
10‌    جمعی از غارت‌شدگان مؤسسه آرمان وحدت (ملل) در اهواز در اعتراض به غارت و برنگرداندن سپرده‌هایشان در شعبه‌ این مؤسسه در کیان پارس تجمع کردند.
11.    غارت‌شدگان مؤسسه نهال نشان توسعه البرز برای دومین بار طی یک هفته، مقابل سازمان موسوم به جهاد کشاورزی کرج دست به تجمع زدند. 
12.    غارت‌شدگان مؤسسه کاسپین در کرمان برای دومین روز مقابل این مؤسسه غارتگر تحصن کردند. 
13.    کارگران شرکت شایگان مهر آپادانا در شهرستان مریوان در اعتراض به ندادن ۶ماه حقوق خود دست به اعتراض زدند.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
19اسفند 1396 (10مارس 2018)
 

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات