728 x 90

اعتراف نمایندهٔ مجلس ارتجاع به‌پرداخت ۲۰-۳۰ میلیارد دلار از سوی رژیم به‌سوریه

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران
  • ارقام واقعی هزینه‌های رژیم از جیب مردم ایران در سوریه بسا بیشتر است
  • خلع ید کامل این رژیم از سوریه و تمام منطقه خواست مردم ایران و ضرورت صلح در منطقه است

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ارتجاع و رئیس سابق این کمیسیون، در یک اعتراف بی‌سابقه گفت رژیم جنایتکار آخوندی تا ۳۰میلیارد دلار به سوریه پول داده است.

وی در مصاحبه‌یی با سایت حکومتی اعتماد آنلاین که روز ۳۱ اردیبهشت منتشر گردید، گفت: «زمانی که به سوریه رفتم عده‌یی گفتند هزینه درست کردم! ولی باز هم تکرار می‌کنم ما شاید ۲۰ تا ۳۰میلیارد دلار به سوریه پول دادیم و باید از سوریه پس بگیریم». فلاحت‌پیشه در دیماه ۱۳۹۷ زمانی که رئیس کمیسیون امنیت و سیاست خارجی بود به سوریه سفر کرد و با بشار اسد ملاقات نمود.

ارقام واقعی هزینه‌های رژیم آخوندی از جیب مردم ایران برای نگاه داشتن بشار اسد در قدرت بسیار بیشتر است. زیرا از یک‌سو باید پولهای پرداخته شده از سال۹۷ تاکنون را به این رقم اضافه کرد و از سوی دیگر علاوه بر پولی که به سوریه داده است، باید هزینه‌های نجومی پاسداران و شبه‌نظامیان جنایتکار و تسلیحات آنها در سوریه در ۹سال گذشته که در برخی مقاطع به ۱۰۰هزار نفر می‌رسیده را به‌حساب آورد. به اینها باید نفت مجانی یا فوق‌العاده ارزانی که در ۴۰سال گذشته از ایران روانه بنادر سوریه شده است را نیز افزود.

فلاحت‌پیشه هم‌چنین فاش ساخت «روزی ۲۰۰میلیارد تومان، میانگین درآمدی است که از گران کردن بنزین و فروش مازاد مصرف به خارج به دست می‌آید- می‌توانیم روزی ۲۰۰میلیارد به استانهای مختلف بدهیم که خودشان مشکلات‌شان را رفع کنند».

اظهارات فلاحت‌پیشه، ضرورت خلع ید از رژیم آخوندی و پاسداران در سوریه و کل منطقه را مضاعف می‌کند. این هم خواست مردم ایران و هم لازمه صلح و آرامش در منطقه است. این اظهارات هم‌چنین بار دیگر نشان می‌دهد که هر پولی که به‌دست رژیم فاسد و قرون‌وسطایی حاکم بر ایران برسد، یا چپاول می‌شود و یا در صدور تروریسم و جنگ‌افروزی به‌هدر می‌رود و هیچ تاثیری در وضعیت اقتصادی مردم ایران ندارد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲ خرداد۱۳۹۹ (۲۱ مه ۲۰۲۰)

دیدار بشار اسد با حشمت الله فلاحت‌پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ارتجاع و رئیس سابق این کمیسیون

دیدار بشار اسد با حشمت الله فلاحت‌پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ارتجاع و رئیس سابق این کمیسیون