728 x 90

اعتراف معاون وزیر کشور رژیم به‌سیر صعودی کرونا در ایران

کرونا در ایران
کرونا در ایران

ذوالفقاری، معاون وزیر کشور رژیم اعتراف کرد در طول ۴۰روز اخیر، نه تنها با کاهش شیوع کرونا مواجه نشدیم بلکه شیوع سیر صعودی دارد.

مواردی از اعتراف مهره‌ها و رسانه‌های حکومتی به پنهان‌کاری و عملکرد مجرمانه رژیم در زیر آمده است

.

رضا شیران، عضو مجلس رژیم گفت: «یک بیماری شیوع پیدا کرده که اسم خارجی‌اش «کرونا ویروس» است و در داخل نامش «بیماری حاد تنفسی» می‌شود. بعد می‌گویند مثلا در خراسان ۴۰۰نفر بر اثر بیماری حاد تنفسی و ۵۰نفر بر اثر کرونا فوت کرده‌اند.... آمار و ارقام‌ها نشان می‌دهند آمار مبتلایان بالاست......از روز ۳۰بهمن تا امروز حدود ۴۰روز می‌گذرد تازه محدودیت‌سازی صورت می‌گیرد... باید ۴۰روز پیش بازارها تعطیل می‌شد. (خبرگزاری حکومتی ایلنا ۸فروردین)

 

همین عضو مجلس ارتجاع در روز ۲۴اسفند گفته بود: اگر با همین نرخ رشد جلو برویم تا اردیبهشت، ۲۴میلیون نفر از مردم ایران گرفتار این ویروس می‌شوند. (خبرگزاری حکومتی ایسنا ۸فروردین۹۹)

 

حسینی، عضو دیگر مجلس رژیم با هشدار به موج دوم ابتلا به کرونا گفت: «اگر دولت از ابتدا دو هفته اول سال جدید را تعطیل کرده بود، می‌توانست شرایط را مدیریت کند». (سایت حکومتی بهارنیوز ۸فروردین)

 

محسن هاشمی رئیس شورای حکومتی شهر تهران با اذعان به نمایشی بودن اقدامات حکومتی گفت: «اگر بخواهیم کرونا در تهران را کنترل کنیم باید حمل‌ و نقل عمومی را تعطیل کنیم. سیستم تهویه قطار مترو متمرکز است یعنی هوای داخل واگنها را گردش نمی‌دهد و اگر یک فرد بیمار یا ناقل در قطار باشد ویروس پخش می‌شود».

 

در همین حال، عباس عبدی از باند مغلوب رژیم، با اعتراف به بی‌عملی رژیم برای مهار کرونا و نجات جان مردم و سوء استفاده از بحران کرونا برای منافع رژیم، نوشت: «رئیس دولت گمان می‌کند که اکنون بهترین فرصت برای حل مسأله تحریم‌ها و سپس آغاز گفتگوها است. به ظاهر عناصر واسطه قول‌هایی نیز داده و اخبارش منتشر شده است هر چند هیچ‌کدام تاکنون نتیجه نداشته‌ است. از این رو معلوم نیست که کنترل اپیدمی در ایران به تحقق این هدف کمک کند. اصرارهای پیاپی برای لغو تحریم‌ها و تهییج احساسات بین‌المللی در این رابطه شواهد این ادعا است». (سایت حکومتی فرارو- ۸فروردین)

 

یک کارشناس حکومتی نیز گفت: «عده‌یی به فکر استفاده از «بحران سلامت در ایران»  برای تعدیل شدن تحریم‌های آمریکا» بودند و «از این رو به مدت سی روز سلامت جامعه ایران را رها کردند تا از رهگذر "بحران- مذاکره" ایده تعامل با آمریکا را بازسازی» نمایند». (سایت حکومتی مشرق نیوز ۹فروردین)

 

درباره روند صعودی کرونا، درباره یکی از تازه‌ترین پژوهشها، ارزیابی شده که در ایران تا آخر سال ۹۸ بیش از ۹۰۰هزار تن مبتلا شده و شمار جان‌ باختگان به حدود ۱۵هزار و ۴۸۶نفر رسیده بود.