728 x 90

اعتراف خامنه‌ای در آغاز سال97: «تلخی‌هایی هم در سال 96 داشتیم»

آتش زدن بنر دجالان
آتش زدن بنر دجالان

خامنه‌ای سال 97 را با به نعل و میخ زدن آغاز کرد و گفت: «سال 96 مجموعه‌یی بود از فرازونشیب‌ها و شیرینی‌ها و تلخی‌ها». این یعنی اعتراف در عین سرخ کردن صورت نظام با دجالیت.

خامنه‌ای در پیام آغاز سال، به ناگزیر و پس از تلاش زیاد برای کوچک جلوه دادن قیام مردم ایران و حادثه خواندن آن، از قیام به‌عنوان یکی از تلخیهای سال یاد کرد و با اعتراف به سازمان یافتگی قیام گفت: «البتّه در ماه‌های آخر سال، [که] طبق برنامه‌ریزی دشمنانِ ملّت ایران اغتشاشهایی هم در کشور صورت گرفت «تلخی‌هایی هم در سال 96 داشتیم؛ حوادث زلزله، سیل، هواپیما، کشتی...».

ولی‌فقیه ارتجاع، به این ترتیب به دریافت ضربه کاری و سنگین قیام از ملت ایران با شعارهای سراسری مرگ بر خامنه‌ای اعتراف کرد و ضمن تلاش برای پوشاندن نگرانیش از سال 97، با دست پیش گرفتن برای پس نیفتادن، گفت: «بنده در شعارهای سالها معمولاً مخاطب را مسئولان قرار می‌دادم؛ امسال مخاطب، همه آحاد ملّت و از جمله مسئولان خواهند بود». یعنی در اول سال حرف آخرش را به زبان آورد و خود مردم را علت فقر و بیکاری و همه بلاهای ناشی از حاکمیت سیاه آخوندی در سال97 دانست و گفت: « همه باید تلاش کنند، همه باید کار کنند و محور هم عبارت است از تولید ملّی». باز هم همان اسم گذاری شکست خورده، این بار به نام مردم محروم و تحت ستم ایران. خامنه‌ای در انتها در حالی که تلاش می‌کرد هراس خود را از خیز مردم ایران برای انجام وظیفة ملی‌شان در سال 97 بپوشاند در ادامه همین فرافکنی رسوا گفت« امیدوارم هم مسئولان، هم مردم بتوانند وظایف خودشان را به بهترین وجهی انجام بدهند».

خامنه‌ای همچنین از شکست استراتژیک خود در مهندسی انتخابات در بیرون آوردن آخوند رئیسی از صندوق و تمام سوز شدن این مهرهٴ جلاد و جنایتکار و راهپیمایی‌های شکست خورده و مفتضح، به‌عنوان پیروزی و نشانه‌های «عظمت و اقتدار» نظام یاد کرد و «حضور بیش از 40میلیون جمعیت در انتخابات»، «راه‌پیمایی روز قدس»، «راه‌پیمایی نهم دی» و «راه‌پیماییِ تماشایی بیست‌ودوّم بهمنِ» را به‌عنوان دستاوردهای سال نظام معرفی کرد. او همچنین در مورد یک دستاورد دیگر نظامش که آن را «یک نقطهٴ مهم دیگر» نامید گفت: «جمهوری اسلامی‌توانست تهدیدهای منطقه‌یی را تبدیل کند به فرصت» و در توضیح افزود: «کسانی که آگاه از مسائل بین‌المللی هستند، این معنا را بدرستی درک می‌کنند». منظورش جنایت در سوریه و عراق و کشتار مردم به‌ویژه کودکان این کشورهاست که حالا در آستانهٴ فرارسیدن پایان ضرب‌الاجل 120روزه، به گفته همه آگاهان به مسائل بین‌المللی از عوامل اصلی گرفتاری نظام ولایت در بن‌بست منطقه است. 

جالبتر از همه اعتراف دجالانه به شکست اسم گذاری سال96 با زبان ذلت‌بار نعل و میخ است. او در این مورد گفت: « یک نقطه‌ی مثبت دیگر تلاشهایی بود که در جهت زنده کردن و به کار بستن شعار سال -یعنی تولید ملّی و اشتغال در ذیل عنوان اقتصاد مقاومتی- انجام گرفت. کارهای خوبی برای مسأله‌ی اشتغال و تولید ملّی شد، البتّه کارهای زیاد دیگری باقی مانده است که باید بشود و بایستی کار ادامه پیدا کند تا ااین شعار عملی بشود». خامنه‌ای بدون این‌که بتواند به یک نمونه از کارهای انجام شده اشاره کند، اعتراف می‌کند که کارهای زیادی باقی مانده و باید بشود و باید ادامه یابد.