728 x 90

اعتراف آخوند روحانی به گونه جدید کرونا در کشور: نمی‌توان گفت که اصلاً و قطعاً نداریم

آخوند روحانی
آخوند روحانی

آخوند روحانی روز شنبه ۶دیماه در جلسه ستاد حکومتی کرونا به گونه جدید کرونا در کشور اعتراف کرد و گفت: «جهشی در کرونا شبیه آنچه در انگلیس رخ داد نداشتیم. البته نمی‌توان گفت که اصلاً و قطعاً نداریم، نمی‌توان تمام مبتلایان را بررسی کرد. ممکن است بررسی‌هایی که در ماه‌های آتی انجام می‌شود، این تغییر (جهش کرونا در ایران) را نشان دهد».

وی در یک تناقض‌گویی آشکار گفت: «ما در کشور، منطقهٔ قرمز (کرونایی) نداریم. تقریباً منطقهٔ نارنجی هم نداریم... ما در شرایط عادی نیستیم، در شرایط کرونایی هستیم».

آخوند روحانی در سوزش از افشاگریها علیه رژیم گفت: «در مورد مسألهٔ واکسن هم، هر روز رسانه‌های ضد نظام بهانه‌یی پیدا می‌کنند، خیلی هم پر رو هستند و موج‌سواری می‌کنند و تحریف می‌کنند. شبکه‌های ضد نظام مدتها گفتند که همهٔ دنیا دارند واکسن می‌زنند، چرا ایران عقب است؟ چرا دنبال واکسن نیست؟ یک بساطی راه انداختند . تمام این تبلیغاتی که می‌شود تبلیغات نادرست و نارواست. بله، ما دنبال واکسن داخلی! هستیم».

وی با شیادی گفت: «در این روزها خیلی بحث می‌شود که در اروپا این ویروس جهش پیدا کرده، این نمی‌دانم وارد کشور شد وارد کشور نشد، وارد کشور می‌شود وارد کشور نمی‌شود، من از مردم خواهش می‌کنم ما باید تلاش بکنیم نگذاریم وارد بشود، ولی حالا فرض بگیریم وارد بشود راه درمان همانی هست که ما تا حالا داشتیم/چون دشمنان ما هر روز دنبال این هستند که یک بهانه‌یی پیدا کنند و سوء‌استفاده بکنند از این مسائل /بعضی از رسانه‌ها می‌گویند که ما نفهمیدیم مسئولان چه می‌گویند خلاصه تحریم مشکل هست برای واکسن یا نیست؟».

در حالی که با تأیید سازمان بهداشت جهانی کشورهای مختلف در حال واکسیناسیون عمومی و رایگان مردم هستند و بالاترین مقامات کشورها در برابر دوربین‌ها نخستین واکسن را دریافت می‌کنند، روحانی برای توجیه نخریدن واکسن معتبر کرونا با شیادی گفت: «ما حاضر نیستیم مردم ما دورهٔ آزمایشی یک واکسن جدید باشند!».

روحانی برای نخریدن واکسن باز هم بهانه آورد و گفت: «گفتند پول خرید واکسن باید به یک بانک آمریکایی واریز شود. شما که در دزدی معروفید، ما چطور به دزد اعتماد کنیم؟ هیچ جا نمی‌شود به شما اعتماد کرد».