728 x 90

اعتراض زنان زندانی در زندان ارومیه، ضرب و شتم آنها توسط دژخیمان زندان

زندان مرکزی ارومیه
زندان مرکزی ارومیه

اعتراض زندانیان بند زنان زندان مرکزی ارومیه در اعتراض به محدودیت‌های ایجاد شده برای آنها «با ضرب و شتم دژخیمان زندان مواجه شد.

روز جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰، زنان محبوس در بند زنان زندان مرکزی ارومیه به نشان اعتراض به عدم پاسخگویی مسئولان زندان نسبت به درخواست‌های خود، دست به اعتراض زده و شمار زیادی از پتوهای زندان را به آتش کشیدند که با مداخله نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد.

 مسئولان بند زندان،  زنان معترض را مجبور کرده‌اند که به صورت کتبی تعهد بدهند که دیگر در هیچ اعتراضی شرکت نخواهند کرد.

 

محدودیت‌های جدید در پی آن صورت گرفته که رئیس جدید این زندان، به بهانه عدم شرکت زندانیان در کلاس‌های قرآن، ساعت هواخوری و تعداد تماس‌ها و تردد زندانیان به بندهای دیگر را به‌شدت محدود کرده است.

سایت هه نگاو روز ۱۳آذر نوشت: بند زنان زندان مرکزی ارومیه که به بند ۱۵ معروف است دارای ۴ اتاق مجزا است که هر اتاق ۳۶تخت دارد و این اتاق‌ها فاقد دستگاه تهویه هوا هستند.

هر چند این چهار اتاق تنها ۱۴۴ تخت دارند، اما بیش از ۳۳۰زندانی در این چهار اتاق نگهداری می‌شوند که به‌دلیل نبود دستگاه تهویه در اتاق‌ها و کم شدن زمان هوا خوری شرایط بسیار سختی برای زندانیان فراهم شده است.

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/90849bf1-3e3e-46f2-a43d-46654a173969"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات