728 x 90

اعتراضات کارگران، زحمتکشان، غارت‌شدگان، دانشجویان در سراسر ایران ادامه دارد

تجمع اعتراضی غارت‌شدگان کاسپین در رشت
تجمع اعتراضی غارت‌شدگان کاسپین در رشت

روز سه‌شنبه ۲۴بهمن نیز اعتراضات، اعتصابها و تظاهرات کارگران، زحمتکشان، غارت‌شدگان، دانشجویان و دیگر اقشار مردم در سراسر ایران ادامه یافت:

  1. در بندر ماهشهر کارگران و پیمانکاران پتروشیمی به‌رغم توفان شن در دومین روز در مقابل شهرداری تجمع کردند. آنها شعار می‌دادند: عزا عزا ست امروز روز عزاست امروز، زندگی کارگر روی هواست امروز.
  2. رانندگان بازنشسته شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در مقابل وزارت کشور دست به تجمع زدند. این تجمع در حالی صورت گرفت که روز قبل از آن به‌دنبال انتشار فراخوان به تظاهرات، عوامل اطلاعاتی رژیم با ارسال پیامک به کارگران شرکت واحد آنها را تهدید کردند که در صورت شرکت در این «تجمع غیرقانونی» مورد پیگیرد قانونی و قضایی قرار خواهند گرفت.
  3. جمعی از معلمان رسمی در تهران که هفت ماه است حقوق دریافت نکرده‌اند؛ همراه با معلمان حق‌التدریسی که از ۱۰ماه پیش هیچ حقوقی به آنها پرداخت نشده و معلمان قراردادی که سه ماه حقوق آنها پرداخت نشده دست به تجمع زدند.
  4. تاکسی‌داران قم نیز به راه‌اندازی تاکسی تلفنی اینترنتی توسط رژیم در این شهر در بلوار پیامبر اعظم دست به تجمع زدند.
  5. در چالوس رانندگان در اعتراض به نگرفتن کرایه و حقوقشان، دست به اعتصاب زدند و از بار زدن خودداری کردند.
  6. کارکنان پیمانکاری شرکت آلامتو که مسئولیت جمع‌آوری و باربری محصولات پتروشیمی ایلام را به‌عهده‌دارند در اعتراض به حکم اخراجشان، برای دهمین روز متوالی دست به تجمع زدند.
  7. .در رشت غارت‌شدگان کاسپین در مقابل استانداری تجمع کردند. نیروی انتظامی با حضور فشرده درصدد جلوگیری از این تجمع بود و از هر گونه فیلمبرداری جلوگیری می‌کرد. مزدوران تلفن یک عابر را که قصد فیلم‌برداری از صحنه را داشت ضبط کردند اما بر اثر فشار جمعیت مجبور به برگرداندن آن شدند. غارت‌شدگان شعار می‌دادند: روحانی دروغگو ۹۸درصدت کو؛ دولت ورشکسته رو پول ما نشسته؛ مردم خشمگین به سمت دفتر کاسپین تخم مرغ و گوجه گندیده و روغن سوخته پرتاب کردند
  8. در تهران غارت‌شدگان البرز ایرانیان مقابل دادسرای جرایم پولی و بانکی دست به تجمع زدند.
  9.  کارکنان شرکت کیش چوب، بزرگترین تولیدکننده مصنوعات چوبی در خاورمیانه، در تهران در اعتراض به پرداخت نشدن بیش از هشت ماه مطالبات معوقه خود دست به تجمع زدند.
  10. شماری از مهندسان در استان خراسان رضوی در اعتراض به بی‌اعتبار شدن مدارکشان و وضعیت تحصیلی و اشتغال خود در مقابل اداره کل راه و شهرسازی این استان در مشهد تجمع اعتراضی برپا کردند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۴بهمن ا۳۹۶(۱۳ فوریه ۲۰۱۸)