728 x 90

واکنش هراس‌آلود دیکتاتوری تروریستی حاکم بر ایران از عواقب بین‌المللی افشای طرح‌ها و عملکردهای تروریستی آن

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

اطلاعیه سفارت رژیم در بلژیک:

واکنش هراس‌آلود دیکتاتوری تروریستی حاکم بر ایران

از عواقب بین‌المللی افشای طرح‌ها و عملکردهای تروریستی آن

در پی گزارشهای افشاگرانه خبرگزاری رویترز و رسانه‌های معروف اروپایی از جمله لوموند فرانسه،

د-استاندارد، لوسوار و د-مورگن بلژیک، کوریردلاسرای ایتالیا در روزهای اخیر در مورد توطئهٔ تروریستی رژیم آخوندی علیه گردهمایی مقاومت ایران در پاریس در ژوئن ۲۰۱۸ و تهدیدات اسدالله اسدی، دیپلمات تروریست این رژیم به اقدامات تروریستی علیه بلژیک، سفارت رژیم آخوندی در بروکسل در یک واکنش هراس‌آلود مدعی شد که اسدی «هیچگونه تهدیدی علیه بلژیک مطرح نکرده است» و این‌که «هر گونه اشاره رسانه‌ها به مسأله انتقام جویی کاملاً مضحک است... . . و هر گونه مبالغه رسانه‌ها با هدف تخریب روابط ایران و اروپا صورت می‌گیرد».

این در حالی است که بر اساس گزارش خبرگزاری رویتر در ۱۸مهر۹۹، اسدی در ملاقات با مقامات پلیس بلژیک در روز ۱۲مارس۲۰۲۰ گفته بود: «(بلژیک) درک نمی‌کند که در صورتی‌که یک حکم غیرمطلوب صادر شود... چه چیزی در حال اتفاق است. (و این‌که) پرونده وی از نزدیک توسط گروه‌های ناشناس در ایران و کشورهای همسایه زیر نظر می‌باشد» و «گروه‌های مسلح در عراق، لبنان، یمن و سوریه و هم‌چنین در ایران نسبت به نتیجه این پرونده علاقمند بوده و در حاشیه در حال نظارت هستند که ببینند آیا بلژیکی‌ها از آن حمایت می‌کنند یا نه».

لوموند در ۱۹مهر نوشت: «در ۲۰ فوریه ۲۰۲۰، جاک راس، رئیس سرویس اطلاعاتی بلژیک، به دادستان فدرال نوشت که ”حمله (به گردهمایی مقاومت) به نام (رژیم) ایران، و تحت رهبری آن طراحی شد؛ این یک ابتکار شخصی اسدی نبود».

روزنامه بلژیکی د-مورگن نیز در تاریخ ۱۲ اکتبر به‌نقل از روزنامه د- استاندارد نوشته بود: «در یادداشتی از شورای امنیت دولتی به‌نظر می‌رسد که این حمله توسط رژیم ایران برنامه‌ریزی و اجرا شده است و به همین دلیل اقدام شخصی نیست. علاوه بر این، اسدی به‌عنوان یک عامل مخفی سرویس اطلاعاتی ایران شناخته می‌شود».

کوریره دلاسرا در ایتالیا روز ۱۲ اکتبر نوشت شواهد به اندازه کافی و به‌وفور وجود دارد به‌نحوی که «بروکسل این ابتکار را به‌عنوان عملی فردی تلقی نمی‌کند و تهران را مستقیماً متهم می‌کند».

مقاومت ایران هم‌چنانکه تاکنون بارها خاطرنشان ساخته است، سفارتها و نمایندگی رژیم آخوندی مراکز جاسوسی و طراحی و فرماندهی عملیات تروریستی می‌باشد، تعطیلی نمایندگی‌های این رژیم و محاکمه و اخراج مزدوران و مأموران این رژیم یک اقدام ضروری برای حفظ امنیت در این کشورها به‌ویژه برای پناهندگان و مخالفان ایرانی است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۳مهر۱۳۹۹ (۱۴ اکتبر۲۰۲۰)