728 x 90

اسقف بری مورگان: محبوبیت مجاهدین، آنها را به یک تهدید برای رژیم تبدیل کرده است

مریم رجوی - گردهمایی جهانی  ایران آزاد - تیر۹۹
مریم رجوی - گردهمایی جهانی ایران آزاد - تیر۹۹

بری مورگان اسقف سابق ولز در مطلبی درباره برگزاری گردهمایی جهانی ایران آزاد در سایت چرچ تایمز ۱۷مرداد نوشت: «محبوبیت مجاهدین آنها را به یک تهدید برای رژیم تبدیل کرده است».

بخشهایی از این مطلب در زیر آمده است:
«بنا‌ به گزارش سازمانهای فعال اوپن دورز[دربهای باز]، رژیم ایران نهمین کشور با کمترین میزان مهمان‌نوازی نسبت به اقلیتهای مذهبی مسیحی می‌باشد.
به‌نظر می‌رسد رژیم به اتهاماتی واهی مانند امنیت ملی یا خصومت با خدا برای محکوم کردن افراد استفاده می‌کند.
محارب اتهامی بود که برای اعدامهای ۱۹۸۰ علیه اعضای مجاهدین بکار رفته است.
محبوبیت مجاهدین آنها را به یک تهدید برای رژیم تبدیل کرده است.
شورای ملی مقاومت که ائتلاف اصلی است که مجاهدین جزو آن هستند میزبان گردهمایی سالانه امسال بود که به‌دلیل کرونا به‌صورت آنلاین برگزار شد.
بلاشک مسیحیان ایران و حامیان جنبش کلیسا در این گردهمایی شرکت کردند و از طرح این شورا از حقوق اقلیتهای مذهبی حمایت نمودند».


روز جمعه ۲۷تیرماه ۱۳۹۹، گردهمایی جهانی ایران آزاد، در یک کنفرانس اینترنتی و ارتباط زنده با ۳۰هزار نقطه در ایران و ۱۰۰کشور جهان با مجاهدین در اشرف۳ برگزار شد. گردهمایی جهانی ایران آزاد، در آستانه ۳۰تیر، سالگرد قیام تاریخی مردم ایران علیه ارتجاع و استعمار، برای بازگرداندن دولت ملی و دموکراتیک دکتر محمد مصدق در سال ۱۳۳۱ و هم‌چنین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت تنها جایگزین مستقل و دموکراتیک در سال ۱۳۶۰ با شرکت گسترده و استقبال هموطنانمان برگزار شد.
در این گردهمایی که در همبستگی با قیام مردم ایران و حمایت از کانون‌های‌ شورشی و ارتش آزادی برگزار شد، ۱۰۰۰شخصیت سیاسی از کشورهای مختلف شرکت داشتند و شماری از آنان به سخنرانی پرداختند. در این مراسم، مریم رجوی، ضمن تشکر از هموطنان و حامیان مقاومت و شخصیت‌های شرکت‌کننده در این گردهمایی سخنانی ایراد کرد.