728 x 90

اسدالله اسدی و ۳مأمور دیگر اطلاعات به اتهام توطئه تروریستی علیه مجاهدین در بلژیک تفهیم اتهام شدند

تفهیم اتهام اسدالله اسدی و ۳مأمور دیگر اطلاعات رژیم ایران در دادگاهی در بلژیک
تفهیم اتهام اسدالله اسدی و ۳مأمور دیگر اطلاعات رژیم ایران در دادگاهی در بلژیک

اسدالله اسدی دیپلمات تروریست رژیم ایران که روز سه‌شنبه از آلمان به بلژیک تحویل داده شد در دادگاه بلژیک تفهیم اتهام شد.

 

یورونیوز ۱۸مهر۹۷

مقامات قضایی بلژیک روز چهارشنبه اسدالله اسدی، دیپلمات سفارت ایران در اتریش و سه نفر دیگر را به برنامه‌ریزی برای بمب‌گذاری در نشست مجاهدین خلق در پاریس متهم کردند. هر چهار متهم در دادگاه تفهیم اتهام شدند.

 

آلمان روز سه‌شنبه اسدالله اسدی را به بلژیک مسترد کرد. وی کارمند سفارت ایران در وین، پایتخت اتریش بود و متهم است که قصد داشته در همایش سازمان مجاهدین خلق که در ماه ژوئن در فرانسه برگزار شد، بمب‌گذاری کند.

 

دو متهم دیگر در ماه ‌ژوئن به همراه ۵۰۰گرم ماده منفجره پروکسید استون در بلژیک بازداشت شدند.

متهم چهارم نیز در فرانسه دستگیر و سپس به بلژیک تحویل داده شد.

 

دولت فرانسه هفته گذشته اعلام کرد دارایی‌های وزارت اطلاعات رژیم ایران و دو مأمور این رژیم را در ارتباط با طرح حمله به گردهم‌آیی مجاهدین خلق در پاریس مسدود کرده است.

 

در واکنش به این اقدام فرانسه، بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه اتهامات مطرح شده علیه رژیم ایران در پرونده بمب‌گذاری در فرانسه را رد کرد و خواهان آزادی فوری دیپلمات رژیم شد.

 

بیشتر بخوانید

استقبال مایک پمپئو از استرداد اسدالله اسدی دیپلمات تروریست رژیم ایران از آلمان به بلژیک

 

استرداد اسدالله اسدی از آلمان به بلژیک


خبرگزاری فرانسه ۱۷مهر۹۷ خبر داد:‌ دادستانهای آلمان گفتند یک دیپلمات رژیم ایران در ارتباط با توطئه بمب‌گذاری در گردهمایی اپوزیسیون ایران در فرانسه از آلمان به بلژیک مسترد شده است.

سخنگوی دادستانهای فدرال آلمان:‌ اسدالله اسدی که به بلژیک مسترد شد روز چهارشنبه در مقابل قاضی بلژیکی مسئول پرونده قرار خواهد گرفت.

مقاومت ایران روز ۹مهر ضمن استقبال از تصمیم دادگاه آلمان برای استرداد اسدالله اسدی بر ضرورت سرعت بخشیدن به رسیدگی قضایی به پرونده بزرگترین پروژه تروریسم دولتی رژیم ایران در اروپا و فرمانده عملیاتی آن اسدالله اسدی و افشای کلیه جزییات آن تأکید کرد.

 

تصمیم دادگاه آلمان برای استرداد اسدالله اسدی

روز نهم مهر ۹۷ دادگاه عالی ایالتی در بامبرگ آلمان با استرداد اسدالله اسدی دیپلمات رژیم آخوندی به بلژیک موافقت کرد. اطلاعیه دادگاه تصریح نمود: «کلیه شرایط استرداد احراز شده و موانعی برای استرداد وجود ندارند»، متهم نمی‌تواند «به مصونیت دیپلماتیک استناد کند» و «ادامه اجرای پروسه استرداد برعهده دادستانی کل در بامبرگ است».

به این ترتیب تلاشهای فشرده دیکتاتوری مذهبی و تروریستی حاکم بر ایران برای در بردن این دیپلمات تروریست که انفجار در گردهمایی بزرگ ایرانیان در پاریس در ۳۰ژوئن را طراحی و سازماندهی کرده بود، با شکست مواجه شد. آخوندها از زمان دستگیری اسدی در آلمان در اول ژوییه ۲۰۱۸، با تهدید و تطمیع و فشار بر کشورهای اروپایی تمام تلاش خود را برای بازگرداندن او به اتریش و فراری دادنش از چنگال عدالت به‌عمل آورده بودند. اسدالله اسدی در سه دهه گذشته در ترور و جاسوسی و کشتار دست داشته است و سازمان مجاهدین خلق ایران سوابق مجرمانه و تروریستی او را از ۱۰سال پیش در عراق افشا کرده بود.

 

تصمیم به جنایت در بالاترین سطح رژیم ایران

تصمیم به این جنایت بزرگ تروریستی در بالاترین سطح رژیم یعنی شورای عالی امنیت با حضور روحانی و ظریف اتخاذ شده و به تأیید خامنه‌ای رسیده بود. تلاشهای مذبوحانه رژیم ایران و لابی‌ها و متحدان رژیم برای این‌که این اقدام تروریستی را به محافل موهوم خودسر در درون رژیم نسبت دهند و باند روحانی یا شخص خامنه‌ای را تبرئه کنند، آن اندازه بی‌پایه است که با کمترین تحقیقاتی دروغ بودن آن برملا می‌شود. با شروع قیام سراسری مردم ایران در دیماه ۱۳۹۷ رژیم آخوندی راه نجات خود را در تشدید سرکوب و صدور تروریسم یافته است. دو توطئه شکست خورده حمله به مجاهدین در ماه مارس سال جاری در آلبانی و حمله به اجتماع ایرانیان در پاریس در ژوئن همین سال و دستگیری دو مأمور وزارت اطلاعات در آمریکا در ماه اوت که علیه مجاهدین مشغول جاسوسی بودند، از این شمار است.