728 x 90

استمرار پروازهای ماهان ایر به چین به‌رغم فراخوانهای مکرر داخلی و بین‌المللی

هواپیمای ماهان ایر
هواپیمای ماهان ایر

به‌رغم فراخوانهای مکرر داخلی و بین‌المللی برای ممنوعیت پروازها به چین، پروازهای ماهان ایر سپاه پاسداران تا روز جمعه ۹ اسفند به چین ادامه دارد.

 

روز پنجشنبه وزارت‌خارجه رژیم اعلام کرد قرار است اولین محموله کمک چین برای مقابله با ویروس کرونا روز جمعه ۹ اسفند با هواپیمای ماهان وارد ‌شود.

در همین روز هواپیمایی ماهان وابسته به سپاه پاسداران از شانگهای به تهران پرواز داشت.

پروازهای ماهان ایر متعلق به سپاه پاسداران در حالی ادامه دارد، که اکثر کشورهای جهان ارتباط هوایی و زمینی خود را با چین قطع کرده‌اند، اما حکومت آخوندی که در انزوای بین‌المللی و محاصره بحرانها به حفظ ارتباط با چین نیاز دارد، به پروازهای خود هم‌چنان ادامه داده و شمار پروازهای آن از ۱۱بهمن تاکنون به حدود ۶۰پرواز رسیده است.

پروازهای ماهان وابسته به سپاه پاسداران نقش سپاه خامنه‌ای را در این انتقال اپیدمی به ایران از ابتدای بروز این بیماری و پنهان‌کاری مجرمانه رژیم نشان می‌دهد.

 

افتضاح این موضوع به حدی بالا گرفت که رسانه‌های حکومتی نیز صدایشان در آمده است.

روزنامه حکومتی آرمان ۶ اسفند ۹۸ نوشت:‌ انگشت اتهام مردم برای شیوع کرونا به سمت شرکت‌های هواپیمایی داخلی نشانه رفته و با وجود همه انتقادها، هنوز پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان به چین ادامه دارد. این در حالی است که کشورهای دیگر مرزهای خود را بر روی ایران بسته‌اند.

 

روزنامه مستقل رژیم نیز روز ۶ اسفند نوشت: در نیمه اول بهمن، مقامات وزارت بهداشت از هواپیمایی ماهان درخواست کردند که این شرکت کلیه پروازها به چین را لغو نماید. پس از امتناع ماهان، انتظار می‌رفت وزارت بهداشت روی مسافران و محموله‌های وارداتی از چین، نظارت سخت‌گیرانه‌ای انجام دهد، اما ظاهراً مسئولان در این مرحله هم اهمال کردند و اوضاع وخیم‌تر شد.

 

کار به آنجا کشید که برایان هوک«نماینده ویژه وزارت‌خارجه آمریکا برای ایران» روز ۷ اسفند ۹۸ روی این اقدام جنایتکارانه رژیم آخوندی انگشت گذاشت و گفت: رژیم ایران حتی پروازهای هواپیمایی ماهان به مقصد چین را متوقف نکرد.

 

در شبکه‌های اجتماعی مردم با گذاشتن پیامهای خشم‌آلودی بر لزوم تحریم و محاکمه گردانندگان هواپیمایی ماهان متعلق به سپاه پاسداران تأکید کردند.