728 x 90

استفان هارپر، ضرورت حسابرسی از رژیم ایران به‌خاطر سرنگون کردن هواپیمای اوکراینی

استفان هارپر(نخست وزیر سابق کانادا)
استفان هارپر(نخست وزیر سابق کانادا)

سایت تورنتو سان(کانادا) روز جمعه ۲۷تیر نوشت گروهی از مخالفان ایرانی به‌نام شورای ملی مقاومت ایران، میزبان بزرگترین اجلاس سالانه بودند که برای آزادی و عدالت و کرامت در ایران تلاش می‌کنند.این اجلاس اینترنتی هیاتهایی را از ۳۰هزار نقطه و ۱۰۲کشور از جمله مقامات منتخب از کانادا، آمریکا، انگستان و فرانسه نشان می‌داد.

نمایندگان پارلمان از هر دو جناح نماینده لیبرال جودی اسجرو، و نماینده محافظه‌کار کندیس برگن شرکت داشتند و نخست وزیران پیشین کیم کمپبل و استفان هارپر در اجلاسهای پیشین که توسط شورای ملی مقاومت ایران سازمان داده شده بود سخنرانی کرده بودند. هارپر امسال نیز مجدداً سخنرانی کرد و نقش اصلی در محکوم کردن رژیم ایران به‌خاطر سرکوب مردم خود و پیشبرد تروریسم و بی‌ثباتی در سراسر خاورمیانه را داشت.

او بر ضرورت مورد حسابرسی قرار دادن این رژیم به‌خاطر سرنگون کردن هواپیمای تجاری در ژانویه و کشتن تمامی ۱۷۶سرنشین آن‌که اکثراً عازم کانادا بودند تأکید کرد... . جالب این‌که رژیم ایران در مورد آمار کشته‌های کووید۱۹ دروغ گفته است. این رژیم مدعی است که ۱۳۰۰۰نفر از این ویروس فوت کرده‌اند در حالی که گروه‌های داخلی این عدد را ۷۰هزار نفر تعیین کرده‌اند...