728 x 90

استفاده از فیلترشکن با تأیید خامنه‌ای ممنوع شد

وی.پی.ان
وی.پی.ان

با ابلاغ یک مصوبه اخیر شورای عالی فضای مجازی برای اجرا، از این پس، استفاده از فیلترشکن «غیرقانونی» تلقی می‌شود و این مصوبه پیش‌تر به تأیید خامنه‌ای رسیده است. دبیر شورای عالی فضای مجازی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی رژیم، روز سه‌شنبه اول اسفند مصوبه شماره سه جلسه نود‌وششم این شورا را برای اجرا ابلاغ کرد.

این جلسه با موضوع «بررسی راه‌کارهای افزایش میزان سهم ترافیک داخلی و مقابله با پالایش‌شکن‌ها» برگزار شده بود و مصوبه آن در تاریخ ۱۹ دی به تأیید علی خامنه‌ای ولی‌فقیه ارتجاع رسیده بود. در این مصوبه آمده که «استفاده از ابزارهای پالایش‌شکن [فیلترشکن] ممنوع می‌شود، مگر مواردی که دارای مجوز قانونی باشد».

این در حالی است که در ایران، دسترسی به اینترنت با محدودیت‌های گسترده‌یی روبه‌رو است و کاربران برای دسترسی به وبسایتها یا اپلیکیشن‌هایی که از سوی حکومت مسدود شده‌اند، از فیلترشکن (وی‌پی‌ان) استفاده می‌کنند.

لازم به یادآوری است که پیش از این گزارشهایی مبنی بر این‌که بخشی از حکومت یا وابستگان آن در تجارت وی‌پی‌ان دست دارند و از این طریق سود سرشاری می‌برند، منتشر شده است.

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/3dec2595-56c1-4638-8acf-39f075845af8"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات