728 x 90

استرون استیونسون: خیانت شرم‌آور به قانون و عدالت اتحادیه اروپا

استرون استیونسون
استرون استیونسون

استرون استیونسون هماهنگ‌کننده کارزار برای آزادی ایران، روز شنبه ۱۸شهریور، در تاون هال، آزادی اسدالله اسدی دیپلمات تروریست بمبگذار رژیم ایران را که از سوی آخوند رئیسی به‌عنوان قهرمان ملی نام برده شده است را به‌مثابه خیانتی شرم‌آور به قانون و عدالت اروپا توصیف کرد.

در این مقاله آمده است: تحقیر شرم‌آور عدالت اروپایی اخیراً از رسانه‌های تحت کنترل رژیم ایران پخش شد. ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور ملقب به جلاد تهران با حضور در منزل اسدالله اسدی دیپلمات محکوم بمب‌گذار، از وی به‌عنوان قهرمان ملی تجلیل کرد.
استیونسون در ادامه افزود: اسدی در پوشش یک دیپلمات ثبت شده در سفارت در اتریش فعالیت می‌کرد. او به جرم هدایت بمب‌گذاری در تجمع مخالفان ایران در پاریس در ژوئن ۲۰۱۸ از سوی دادگاه بلژیک به ۲۰سال زندان محکوم شد. اسدی پس از این‌که با یک هواپیمای تجاری به وین پرواز کرد و بمب ۵۰۰گرمی TATP را در کیف دیپلماتیک خود حمل کرد، توسط آژانس‌های اطلاعاتی اروپا از نزدیک ردیابی شد... .
 رئیسی که به‌خاطر نقش جلاد در قتل‌عام بیش از ۳۰۰۰۰زندانی سیاسی در سال ۱۹۸۸ بدنام بود، از اسدی به‌دلیل استقامت و استواری او در طول چهار سال حبس در بلژیک، قبل از آزادی در یک معامله شرم‌آور مبادله زندانیان رژیم ایران ستایش کرد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/7882e6ae-da66-4179-8ff5-977c1376a0f2"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات