728 x 90

ارائه طومار اعتراضی علیه سرکوب خشونت‌آمیز زنان و جوانان در ایران توسط نماینده کارولین نوکس به مجلس عوام انگلستان

مجلس عوام انگلستان - عکس از آرشیو
مجلس عوام انگلستان - عکس از آرشیو

ارائه طومار اعتراضی علیه سرکوب خشونت‌آمیز زنان و جوانان در ایران

توسط نماینده کارولین نوکس به مجلس عوام انگلستان

 

در پاسخ به قیام به رهبری زنان و جوانان در سراسر ایران

نیروهای سرکوبگر رژیم ایران به سوی معترضان آتش گشوده‌اند

که بیش از ۷۵۰معترض از جمله ۸۳زن و ۷۵کودک کشته شده‌اند

و هم‌چنین بیش از ۳۰۰۰۰معترض دستگیر شده‌اند

 

امضا کنندگان طومار از مجلس عوام انگلستان می‌خواهند

که از دولت بخواهد سرکوب خشونت‌آمیز رژیم ایران علیه را محکوم کند

و از جنبش‌های دموکراتیک در ایران حمایت کند

 

کارولین نوکس نماینده پارلمان انگلستان یک طومار اعتراضی علیه سرکوب خشونت‌آمیز زنان و جوانان ایران را به مجلس عوام ارائه کرد. در این طومار آمده است: در پاسخ به اعتراضات و قیامهای ضد رژیم به رهبری زنان و جوانان در سراسر ایران، نیروهای سرکوبگر رژیم ایران به سوی معترضان آتش گشوده‌اند که بیش از ۷۵۰معترض از جمله ۸۳زن و ۷۵کودک کشته شده‌اند و هم‌چنین بیش از ۳۰۰۰۰معترض دستگیر شده‌اند.

در ادامه این طومار آمده است: عفو بین‌الملل گزارش داده که کودکان بازداشت شده تحت شکنجه‌های وحشتناکی از جمله ضرب‌وشتم، شلاق، شوک الکتریکی، تعرض و سایر خشونتهای جنسی قرار گرفته‌اند. هم‌چنین اعلام می‌کند که مسمومیت عمدی رژیم علیه دختران دانش‌آموز در سراسر ایران برای انتقام گرفتن از دختران جوان به‌دلیل شرکت در تظاهرات است و تعداد اعدامها در سال جاری به بیش از ۴۰۰نفر افزایش یافته است. در ادامه این طومار خاطرنشان شده است که گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور ایران، جنایات ادامه‌دار در قیام را در زمره جنایات علیه بشریت طبقه‌بندی کرده است. و علاوه بر این مخالفت با کشتار و دستگیری معترضان و حمایت از قیام مردم ایران برای دستیابی به دموکراسی و آزادی را اعلام می‌کند.

از این رو امضا کنندگان طومار از طریق مجلس عوام از دولت انگلستان می‌خواهند سرکوب خشونت‌بار اعتراضات به رهبری زنان و جوانان توسط رژیم ایران را محکوم کند، از جنبش‌های دموکراتیک در ایران حمایت کند و بر رژیم ایران برای توقف سرکوب فشار وارد کنند.

(سایت مجلس عوام ۱۱اردیبهشت ۱۴۰۳)

 

 

داغ دل سپاه خامنه‌ای از به ثبت رسیدن

آمار ۱۵۰۰شهید در قیام آبان

توسط مجاهدین خلق ایران

سایت سپاه پاسداران (جوان آنلاین ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳) ضمن درج سوزنامه‌یی دربارهٔ بازتاب اخبار جنایات رژیم در قیامها به‌نقل از مجاهدین، و به‌ویژه به ثبت رسیدن و جهانی شدن عدد ۱۵۰۰شهید قیام آتشین آبان ۹۸ نوشت:

اولین آنها مجموعه رویترز بود در مورد دروغی که برای هزار و ۵۰۰کشته آبان ۹۸ گفت و حاضر شد منبعی که مجاهدین به او داده بودند به‌عنوان خبر رسمی منتشر کند که بعد‌ها مشخص شد به هیچ عنوان حد کشته‌ها و جان‌باختگان آن اتفاقات به آن اندازه نبود، ولی رویترز برند خود را زیر تیغ مجاهدین قرار داد.

 

 

خانم مریم رجوی

شمار شهیدان قطعاً بیشتر از ۱۵۰۰ نفر است

بیانیه شورای ملی مقاومت ایران-مرداد ۱۳۹۹

در مراسم گرامیداشت چهلم شهیدان قیام آبان ۹۸ در اشرف۳ خانم مریم رجوی گفت: «این مراسم بزرگداشت شهیدان از سوی مادری است که در پی پیکر متلاشی شده فرزندش می‌دوید و فریاد می‌کشید که این پسر من است. و از سوی پدرانی است که مجبورشان می‌کنند پول تیرهایی را بپردازند که بر سر و قلب فرزندان‌شان نشست. این مراسمی است از سوی خانواده‌های دختران و پسران سیزده ـ چهارده ساله که توسط پاسداران به‌قتل رسیدند. و این مراسمی است برای دادخواهی خون شهیدان و آتشباری به شقاوت خلافت خامنه‌ای خونخوار در ایران اشغال شده... بنا‌به گزارشهایی که تا امروز به‌دست آمده، شمار شهیدان قطعاً بیشتر از ۱۵۰۰ نفر است. البته تعداد واقعی بسا بیشتر است. اما تا همینجا هم رژیم دست‌کم ۶۰ بار بیشتر از قیام دیماه ۹۶ کشتارکرده و جوانان ایران را به‌شهادت رسانده و تعداد بسیار بیشتری را مجروح و مصدوم کرده است. با تیغ و تبر و گلوله‌های ساچمه‌ای... جهان می‌بیند که رژیم آخوندها حتی از کشتار کودکان و نوجوانان ۱۳ ـ ۱۴ ساله ابا نمی‌کند. امیر رضا عبداللهی نوجوان ۱۳ ساله در اسلام شهر، نیکتا اسفندانی ۱۴ ساله در خیابان ستارخان تهران، آرمین قادری ۱۵ ساله، در محله دولت آباد کرمانشاه و خالد غزلاوی۱۶ ساله در خرمشهر و رضا نیسی، ۱۶ ساله، در منطقه پاستوریزه اهواز. تازه این‌ها بخشی از نوجوانان شهید ما در این قیام‌اند. راستی، امیررضا و نیکتا و آرمین به‌چه گناهی کشته شدند؟ خالد و رضا چرا خون‌شان بر زمین ریخت؟ فریاد به آسمان رفته خون آنها این است که بِأَی ذَنبٍ قُتِلَتْ؟ به کدامین گناه کشته شدیم؟ در بین شهیدان سرفراز قیام، نامهای زنان دلیر ایران را می‌بینیم. آنها که پاسداران را مغلوب شور و جنگاوریشان کردند و بارها رژیم به نقش تعیین‌کننده آنها در این قیام یعنی قیام آبان۹۸ اعتراف کرد. همهٔ شهیدان قیام چه آنها که در سنین نوجوانی بودند یا آنها که مادر چند فرزند بودند یا آنها که از فرزندان مردم بسیار زحمتکش و محروم ما هستند، و در ابتدای دوران جوانی خود هستند، بله همه در یک ویژگی مشترک‌اند و آن مظلومیت آنهاست. این عزیزان در روزهای قیام در مقابل هیولای سنگدلی و بی‌رحمی بی‌دفاع و دست خالی بودند. چه بسیار سرهای پرشور و قلب‌های بی‌آلایش آنها که هدف گلوله‌های جنگی قرار گرفت. و بسیاری از آنها هنوز اجسادشان ناپیداست. اما بگذارید تأکید کنم رژیمی که این جوانان و نوجوانان برای سرنگونی‌اش به خیابان‌ها آمده‌اند غیرممکن است که دیگر بتواند خود را سرپا نگهدارد. اگر خامنه‌ای و پاسداران‌اش فکر می‌کنند با پر کردن نیزارهای ماهشهر از پیکرها و خون مردم بی‌دفاع ما، می‌توانند به‌حکومت خود ادامه دهند سخت در اشتباهند.

اگر فکر می‌کنند با به خاک و خون کشیدن جعفرآباد و دولت‌آباد کرمانشاه یا صدرا و معالی آباد شیراز یا بهبهان و مریوان می‌توانند این رژیم پوسیده را حفظ کنند سخت در اشتباه‌اند... این قهرمانان و این شهیدان سرفراز ما هستند که خامنه‌ای را به‌عنوان دستور دهنده اصلی این کشتار بزرگ در خیابانهای ایران به منفورترین دیکتاتور خون‌آشام این زمانه تبدیل کردند».

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/d35556c5-8e22-4a29-836c-bbbed7da6e81"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات