728 x 90

ادعای آخوند روحانی درباره صندوق توسعه و حمله به باند رقیب

آخوند روحانی در مراسم افتتاح پالایشگاه گازی در خوزستان
آخوند روحانی در مراسم افتتاح پالایشگاه گازی در خوزستان

آخوند روحانی روز پنجشنبه ۲بهمن در مراسم افتتاح پالایشگاه گازی در خوزستان، با حمله به‌باند رقیب، این پروژه را از ثمرات و دست‌آوردهای برجام و سیاست خارجی خود شمرد.

وی گفت: «اگر سیاست خارجی ما نبود و اگر برجام در ۹۴ به ثمر نرسیده بود پول آن نبود ما الآن اینجا دو میلیارد از صندوق گرفتیم، صندوق پولی نداشت، صندوق پول اش مال سالهای ۹۴ و ۹۵ و ۹۶ است که ما توانستیم این نفت را بفروشیم و صندوق شرایط مناسب پیدا بکند …من البته در این زمینه خیلی نمی‌خواهم توضیح بدهم، می‌خواهم آنهایی که بد زبان هستند و البته شاید مطلع نباشند بدانند که سیاست خارجی و دیپلماسی چقدر می‌تواند در اقتصاد و در تولید و در جهش تولید نقش داشته باشد».

آخوند روحانی روز چهارشنبه ۱بهمن در جلسه هیأت دولتش بر سر بودجه، به جنگ‌وجدال بر سر بودجه با باند رقیب پرداخت و اعضای مجلس آخوندی را کسانی توصیف کرد که چهار عمل اصلی را هم بلد نیستند.

حملات روحانی با حملات متقابل باند رقیب رو به رو شد و یکی از آنها گفت وزیر راه روحانی به جای استیضاح، باید اعدام شود.

آخوند روحانی ۱ بهمن ۹۹:

«اینها آمدند در کمیسیون تلفیق کردند ۲۳۰هزار، ۳۱هزار میلیارد تومان اضافه کردند وابستگی بودجه را به نفت حالا چه جوری درست کردید شما کم کردید که یک میلیون و ۵۰۰هزار نفت شد خب هر کسی که چهار عمل اصلی را بلد باشد همین کلاس دوم دبستان باشد می‌تواند محاسبه کند که شما چکار کردید».

جلال‌زاده، مجلس ارتجاع ۱ بهمن ۹۹:

«آقای رئیس‌جمهور امروز در جلسه هیأت دولت کمیسیون تلیق را زیر سؤال برده اهانت کرده گفته کسانی که چهار عمل اصلی را بلد نیستند هر کسی دو کلاس سواد داشته باشد می‌داند که کمیسیون تلفیق به جای ادبیات اقتصادی دارد ادبیات سیاسی به کار می‌برد آقای رئیس‌جمهور شما که می‌فرماید من ۲۷سال تجربه بودجه‌نویسی دارم چه بر سر مملکت آوردید اگر مجلس کمیسیون تلفیق کلیات بودجه آقای رئیس‌جمهور که بودجه فروپاشی بود رد می‌کرد ایشان امروز جرأت نمی‌کرد امروز به کمیسیون تلفیق و مجلس اهانت کند (احسنت) ایشان آقای رئیس‌جمهور آقای رئیس مجلس آقای رئیس‌جمهور از اسفند سال گذشته از اتاق خودش و محل کار خودش خارج نشده ببیند با این هفت سال بودجه‌نویسی چه بر سر مردم آورده».

حیدری، مجلس ارتجاع ۱ بهمن ۹۹

«وزیر راه و شهرسازی به جای محکومیت باید اعدام بشود به‌خاطر بی‌توجهی به راههای منطقه انتظار دارم از مجمع تشخیص مصلحت نظام هر چه سریع‌تر نسبت به تصویب منطقه آزاد توجه بکنند...».

رئیس جلسه: «من خواهش و استدعای عاجزانه‌ام از همکاران عزیزم این است که در نطق‌هایشان بعضی مباحث را در نظر بگیرند و ما پیشاپیش نباید حکم صادر بکنیم...».