728 x 90

قیام ایران – شماره ۲۲

ادامه قیام سراسری مردم در تهران و شهرهای مختلف به‌رغم سرکوب و کشتار وحشیانه

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران

درگیری گسترده مردم ماهشهر و پاسداران و جان باختن ۱۶تن از جوانان

قیام سراسری مردم ایران، به‌رغم کشتار گسترده و وحشیانه، وارد پنجمین روز خود شد. این در حالیست که سپاه و بسیج ضدمردمی، نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات و دیگر ارگانهای سرکوب و حتی ارتش تحت‌امر خامنه‌ای در حالت آماده‌باش کامل به‌سر می‌برند.

در کرمانشاه، جوانان قیام آفرین در خیابانهای مصدق، دولت آباد و دیزل‌آباد تجمع کرده و با مزدوران سرکوبگر درگیر شدند. جوانان بانکها و مراکز حکومتی در دولت آباد را مردم به آتش کشیدند و سه مزدور بسیجی را به هلاک رسانده و شماری را مجروح کردند.

در تهران تظاهرات و درگیری بین مردم و نیروهای سرکوبگر در صادقیه و تهران پارس امروز از سر گرفته شد.

در ماهشهر اعتراضات مردمی و درگیری با پاسداران که از دیروز شروع شده بود، امروز ادامه یافت. سپاه پاسداران برای سرکوب مردم تانک و نفربر زرهی وارد شهر کرده و شماری از سرکردگان سپاه از جمله پاسدار سرتیپ حسن شاهوارپور، سرکرده کل سپاه خوزستان، و پاسدار سرتیپ احمد خادم، فرمانده قرارگاه ضد کربلای سپاه، و هم‌چنین دژخیم حسین باقرزاده، مدیر کل اطلاعات خوزستان، در ماهشهر مستقر شده‌اند. شهرک طالقانی از توابع ماهشهر در محاصره نیروهای سرکوبگر است. دست کم ۱۶تن از مردم شهید، ۱۵۰تن دستگیر و شمار زیادی مجروح شدند. چندتن از نیروهای سرکوبگر از جمله پاسدار سروان صیادی از نیروی انتظامی در این درگیریها کشته شد.

در شیراز، هلیکوپترهای نیروی انتظامی از هوا بهسوی تظاهر کنندگان شلیک می‌کنند. یک دختر دانش‌آموز در اثر این شلیک ها به‌ شهادت رسید. در جریان تهاجم جوانان شورشی به یک پایگاه بسیج سرکوبگر، شمار زیادی از مردم را با مسلسل سنگین دوشکا به‌ شهادت رساندند.

خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت ایران به مردم بپا خاسته ایران درود فرستاد و جامعه جهانی را به محکومیت جنایات رژیم آخوندی و به‌رسمت شناختن حق مردم ایران برای سرنگونی فاشیسم دینی و خون‌ریز حاکم فراخواند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۸آبان ۱۳۹۸(۱۹نوامبر ۲۰۱۹)