728 x 90

خیزش علیه گرانی – شماره ۲

ادامه خیزش و اعتراض در شهرهای مختلف برای سومین شب متوالی با شعارهای مرگ بر خامنه‌ای رئیسی

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

خیزش علیه گرانی – شماره ۲

 

ادامه خیزش و اعتراض در شهرهای مختلف برای سومین شب متوالی با شعارهای مرگ بر خامنه‌ای رئیسی

 

شامگاه ۲۳ اردیبهشت اعتراضات مردم خشمگین علیه گرانی کمرشکن و علیه سیاست‌های غارتگرانه رژیم آخوندی، برای سومین شب متوالی ادامه یافت و در بسیاری از شهرها از جمله خرم‌آباد، اردبیل، بروجرد، دهدشت، دورود، شاهین شهر، ایرانشهر، جونقان، فارسان و چلیچه در چهار محال و بختیاری مردم به‌جان آمده دست به تظاهرات زدند. در بسیاری از این شهرها تظاهرکنندگان شعارهای مرگ بر خامنه‌ای، رئیسی سردادند.

 

در شاهین شهر جوانان خشمگین یک مرکز حکومتی در مجاورت نیروی انتظامی را به آتش کشیدند. در بروجرد تظاهرات مردم با شعار توپ تانک فشفشه، آخوند باید گم بشه در خیابانهای شهر ادامه پیدا کرد و جوانان در مقابل یورش نیروهای سرکوبگر فریادهای بی‌شرف بی‌شرف سر دادند. در اردبیل جوانان شورشی با مأموران سرکوبگر درگیر شدند و با جنگ و گریز به تظاهرات ادامه دادند. در بسیاری از شهرها مانند بروجرد، دورود و فارسان نیروهای سرکوبگر برای پایان دادن به خیزشهای مردمی به تیراندازی پرداختند.

 

حرکتهای اعتراضی جمعه شب در حالی صورت گرفت که نیروهای سرکوبگر در بسیاری از این شهرها یک حکومت نظامی اعلام نشده برقرار کرده و بسیاری از جوانان و مردم معترض را دستگیر کرده و دسترسی به اینترنت را قطع یا به‌شدت کند کرده بودند.

 

روز جمعه نیروهای سرکوبگر در برخی از مناطق در حالت آماده‌باش بودند، در مشهد حضور نیروهای انتظامی و اطلاعاتی در شهر افزایش یافت. صبح جمعه نیروهای سرکوبگر در جونقان به خانه‌های مردم یورش برده و دهها نفر از جوانان را دستگیر کردند. در کوی علوی و منطقه زرگان اهواز نیز نیروهای انتظامی شماری از جوانان را دستگیر کردند. .

 

خبرگزاری رسمی رژیم، ایرنا به خیزش مردم در اعتراض به‌گرانی در شهرهای مختلف از جمله تهران، دزفول، اندیمشک، درود، ایذه، یاسوج، جونقان و فشافویه اذعان کرد و نوشت؛ «اندیمشک از استان خوزستان شاهد تجمع و سردادن شعارهایی علیه افزایش قیمتها و هم‌چنین سنگ‌پرانی به سمت عوامل انتظامی بود. در دزفول نیز طی دو روز گذشته عده‌یی در چهارراه شریعتی این شهر تجمع کرده و شعارهای ساختارشکنانه سردادند». ایرنا به‌نقل از دادستان عمومی و ضدانقلاب دزفول نوشت: «۱۵نفر از کسانی که سعی داشتند شهر را به آشوب بکشند بازداشت شدند». این خبرگزاری نوشت ۷نفر نیز در یاسوج دستگیر شدند.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ (۱۴ می‌۲۰۲۲)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/62e49c94-c4a3-4515-aa8b-6a215af2d501"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات