728 x 90

ادامه اعتصابها و اعتراضات کارگران و زحمتکشان، بازاریان، بازنشستگان و غارت‌شدگان در سراسر کشور

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران

به‌رغم اقدامهای سرکوبگرانه و انواع ترفندهای حکومتی برای خاموش کردن صدای اعتراض مردم به جان آمده، روز سه‌شنبه 8اسفند اعتصابها و اعتراضات کارگران و زحمتکشان، بازاریان، بازنشستگان و غارت‌شدگان در سراسر کشور ادامه یافت:

 1. صبح روز سه‌شنبه گروه‌های مختلف بازنشستگان شامل فرهنگیان، پرستاران، پیراپزشکان و بازنشستگان در مقابل وزارت کار در خیابان آزادی تهران دست به تجمع زدند. گروههایی از بازنشستگان از استان آذربایجان غربی برای شرکت در این تجمع به تهران آمده بودند. آنها شعار می‌دادند: دزدی اگر حل بشه مشکل ما حل میشه؛ و بر روی پلاکاردهایی که در دست داشتند از جمله نوشته بودند: بازنشستگان ایران – اتحاد اتحاد؛ آخرین درس ما بازنشستگان به حاکمان: کاخ تبعیض؛ بی‌عدالتی و ستم به بازنشستگان سست‌تر از خانه‌ی عنکبوت است.

کارگزاران رژیم در هراس از گسترش این تجمع، معترضان را به داخل سالن وزارت کار بردند. علی ربیعی وزیر کار روحانی، معاون پیشین وزارت اطلاعات و سهیلا جلودارزداه نماینده مجلس ارتجاع تلاش کردند با لفاظی و فریبکاری آنها را آرام کنند اما بازنشستگان آنها را هو کرده و با شعارهای دروغگو دروغگو  سخنان آنها را قطع کردند.

این تجمع در حالی صورت گرفت که عوامل اطلاعاتی رژیم در روزهای گذشته برای جلوگیری از این این تجمع،  شماری از برگزارکنندگان را احضار و تهدید به بازداشت کرده بودند.

 1. در رشت غارت‌شدگان مؤسسه حکومتی کاسپین مقابل این مؤسسه تجمع کرده و شعار می‌دادند: مرگ بر دزد؛ لاریجانی قاضیه با دزد ها هم بازیه؛ آنها به شیشه‌های ساختمان کاسپین تخم مرغ پرتاب کرده و رنگهای مختلف پاشیدند. نیروهای سرکوبگر سه تن از معترضان را دستگیر کردند. روز قبل نیز هشت تن از معترضان به اتهام پاشیدن رنگ به شیشه‌های این مؤسسه به دادگاه احضار و یکی از زنان معترض برای ساعتهایی بازداشت شده بود.
 2. اعتصاب کارگران گروه ملی فولاد اهواز برای هشتمین روز ادامه یافت. کارگران برای نشان‌دادن وضعیت اسفبار معیشتی خود به‌نحو سمبلیک سفره‌های خالی را در خیابان پهن کردند.
 3. اعتصاب مغازه‌داران و کسبه و بازاریان بانه و پیرانشهر برای چهارمین روز ادامه یافت. رژیم آخوندی با وعده‌های فریبکارانه و همچنین با اعمال فشار درصدد شکستن این اعتصاب سراسری است.
 4. ۴۵۰تن از کارگران شرکت فرآورده‌های روغنی ایران فریکو سیرجان در هفتمین روز اعتصاب خود مقابل این کارخانه تجمع کرده و خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند. 
 5. کارگران پالایشگاه ایلام به‌رغم ریزش شدید باران در مقابل پالایشگاه تجمع کردند و برای دومین روز به اعتراض خود ادامه دادند و خواستار رسیدگی به مشکلات خود شدند. آنها شعار می‌دادند: چه برف باشه چه باران منتظریم مسئولان.
 6. در ماهشهر کارگران شرکت لوله‌سازی در اعتراض به پرداخت نشدن چندین ماه حقوق خود دست به اعتصاب زدند. کارگزاران رژیم به جای پاسخگویی به مشکلات کارگران، درصدد تعطیل کردن کارخانه بر آمده‌اند.
 7. بیش از ۲۰۰تن از اپراتورهای پستهای فشار قوی برق که از سراسر کشور به تهران آمده‌اند، در مقابل وزارت نیرو تجمع کردند. آنها به اجرایی نشدن طرح جذب اپراتور به‌صورت کارگر دائم اعتراض دارند. بنا بر طرح مصوب وزارت نیرو در خرداد ماه سال جاری ۱۰۰۰تن از اپراتورها باید به استخدام دائم در می‌آمدند.
 8. کارگران پیمانکاری صدرای بوشهر در اعتراض به  پرداخت نشدن شش ماه حقوق و مزایای خود در مقابل شرکت تجمع کردند.
 9. -کارکنان شرکت اسکلت فلزی عمران سوله در تهران که ماههاست در قبال کارشان   حقوق و مزایایی دریافت نکرده‌اند، دست به اعتصاب زدند.
 10. پزشکان  داراب (استان فارس) برای سومین روز به پرداخت نشدن حقوق و مزایای خود تجمع اعتراضی برپا کردند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۹اسفند۱۳۹۶(۲۸فوریه ۲۰۱۱۸)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/83524b67-900f-49ac-9a56-32df52d6dcc7"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات