728 x 90

راهزنی دریایی سپاه پاسداران، توقیف دو نفتکش یونانی در خلیج فارس

نفتکش - عکس از آرشیو
نفتکش - عکس از آرشیو

شرکت داده‌پردازی دریانوردی «فهرست لویدز» (لویدز لیست) که در بریتانیا مستقر است روز جمعه ۶خرداد با اعلام این خبر نوشت که دو نفتکش «پرودنت واریور» و «دلتا پوزیدون» با پرچم یونان و تحت مالکیت این کشور توسط رژیم ایران در تنگه هرمز توقیف شده است.

 

به گزارش رویترز وزارت‌خارجه یونان اعلام کرد که روز جمعه ۶خرداد، این کشور نسبت به چیزی که «توقیف خشونت آمیز» دو کشتی دارای پرچم یونان در خلیج‌فارس توسط نیروهای ایران به سفیر ایران در آتن اعتراض کرد.

 

خبرگزاری سپاه پاسداران- فارس نوشت: روابط عمومی کل سپاه پاسداران در اطلاعیه ای اعلام کرد: نیروی دریایی سپاه امروز (جمعه) ۲ فروند نفتکش یونانی را به دلیل تخلفات انجام گرفته در آبهای نیلگون خلیج همیشه فارس توقیف کرد.

به گزارش سایت ترید ویندز، رژیم ​ایران روز جمعه ۶خرداد نفتکش سوئزمکس با پرچم یونان را در خلیج فارس متوقف کرد.
ترید ویندز نوشت: [پاسداران] رژیم ایران به نفتکش دلتا یورش برده و خدمه را برای بازجویی روی پل جمع کردند.
نیروهای نظامی رژیم ایران نفتکش سوئزمکس را که روز جمعه در خلیج فارس در جریان بود، متوقف کرد.
ردیاب‌های کشتی نشان می‌دهند که کشتی در حال حرکت در سواحل ایران است. به گفته این منابع، نیم دوجین سرباز با هلیکوپتر بر روی شناور فرود آمدند.
به گزارش تریدویندزTradeWinds به خدمه نفتکش دلتا پوزیدیون DELTA POSEIDONدستور داده شده که برای بازجویی روی پل جمع شوند....

به‌دنبال احضار کاردار یونان در تهران به‌خاطر تحویل نفت قاچاق‌شدهٔ رژیم به آمریکا، وزارت‌خارجه رژیم آخوندی کاردار سفارت سوئیس را که حافظ منافع آمریکا در ایران محسوب می‌شود، نیز احضار کرد.

سایت وزارت‌خارجه رژیم نوشت: در ادامه تلاشهای دیپلماتیک برای رفع توقیف محموله کشتی در آبهای ساحلی یونان که با فشار و مداخله دولت آمریکا در حال انجام است، کاردار سفارت سوئیس در تهران را که منافع آمریکا را نمایندگی می‌کند احضار و مراتب نگرانی و اعتراض شدید خود را اعلام و بر رفع فوری توقیف کشتی و محموله آن تأکید به‌عمل آمد.

رویترز روز پنجشنبه گزارش داد که آمریکا محموله نفت قاچاق رژیم ایران را به آمریکا منتقل می‌کند.

(سایت وزارت‌خارجه رژیم ۶خرداد)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/55fb6659-874c-4332-8d83-69c01796bb52"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات