728 x 90

احمد توکلی: بیانیه اروپا و اینس‌تکس نشان داد هر چه کوتاه بیاییم آنها طلبکارتر و گستاخ‌تر می‌شوند

احمد توکلی
احمد توکلی

احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام آخوندی با نگرانی از وضعیت وخیم رژیم گفت: درباره پذیرش اف.ای.تی.اف ابهام داشتم اما بیانیه وقیحانه اروپا و شرایط تحقیرآمیزش برای تجارت با ما در اینس‌تکس نشان داد در مقابل آنها هر چه کوتاه بیاییم طلبکارتر و گستاخ‌تر می‌شوند و پایانی هم ندارد تجربه و منطقه می‌گویند التماس از آنها وضعیت را تنگ‌تر خواهد کرد.

وی خطاب به آخوند روحانی گفت: اگر نمی‌توانید استعفا بدهید.

 

توکلی در قسمتی از حرفهایش به بی‌اعتمادی مردم به رژیم آخوندی اشاره کرد و گفت: در چهل سال گذشته هیچ زمانی این‌گونه نبوده است. مسئولان ما حاضر نیستند شفاف با مردم صحبت کنند و این موجب می‌شود ضد انقلاب سوءاستفاده کند.

وی گفت: قول دادن و عمل نکردن و بعد هم به روی خودشان نیاوردن باعث بی‌اعتمادی مردم می‌شود، اگر قول دادید و نتوانستید عمل کنید چرا مشکلات را گردن دیگری می‌اندازید؟

یکی از علائم بی‌اعتمادی مردم این است که می‌گوییم با برجام هم چرخ سانتریفوژ می‌چرخد هم چرخ اقتصادی ولی هیچ اتفاقی نیفتاد! الآن در مورد fatf هم همین حرفها زده می‌شود.

 

روزنامه حکومتی آرمان به‌ نقل از مصطفی تاجزاده نسبت به وضعیت انفجاری جامعه هشدار داد: اوضاع بهم بریزد وضعیت بدتر می‌شود

تاجزاده مهره سابق اطلاعاتی و اصلاح‌طلب امروزی با نگرانی از شرایط کنونی گفت: مدافع وضع موجود نیستم اما معتقدم اگر اوضاع بهم بریزد وضعیت بدتر می‌شود. نباید اصول‌گراها به‌دنبال فساد اصلاح‌طلبان باشند و اصلاح‌طلبان هم در پی فساد آنان و هر دو قبیله‌ای عمل کنند. همه باید برای مبارزه با فساد بسیج شوند. سیاست کلان نیز عوض شود و مقابله با فساد مقدم بر مقابله با مخالف قرار گیرد.

 

تاجزاده گفت: جامعه امروز ما با آن آرمانهایی که مردم به‌خاطرشان دست به انقلاب زدند، فاصله دارد... به اعتقاد من حکومت باید هر چه سریع‌تر اصلاحات بنیادی صورت دهد. زیرا وضعیت خوب نیست. حکومت باید فضای سیاسی را باز کند.