728 x 90

اتحادیه اروپا پس از ۱۸ اکتبر اقدامات محدودکننده علیه رژیم ایران را تحت رژیم تحریم‌های منع اشاعه حفظ می‌کند

اتحادیه اروپا
اتحادیه اروپا

خبرگزاری رویترز روز ۲۵مهرماه نوشت: اتحادیه اروپا پس از ۱۸ اکتبر مصادف با ۲۶مهر ۱۴۰۲، اقدامات محدودکننده علیه ایران را تحت رژیم تحریم‌های منع اشاعه حفظ می‌کند.
رویترز از بروکسل گزارش داد: بر اساس بیانیه‌یی، کشورهای عضو اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه به اقدامات محدودکننده علیه رژیم ایران تحت رژیم تحریم‌های منع اشاعه پس از روز انتقال برجام ادامه دادند.
برجام یا برنامه جامع اقدام مشترک، یک توافق هسته‌یی منحل‌شده در سال ۲۰۱۵ بین رژیم ایران و قدرتهای بزرگ است که بر اساس آن تهران موافقت کرد برنامه هسته‌یی خود را در ازای رهایی از تحریم‌های آمریکا، اتحادیه اروپا و سازمان ملل محدود کند.
در این بیانیه آمده است: «شورا برای حفظ نام‌هایی که در ابتدا توسط سازمان ملل متحد برای افراد و نهادهای دخیل در فعالیت‌های موشکهای هسته‌یی یا بالستیک یا وابسته به سپاه پاسداران وضع شده بود، اقدامات قانونی را تصویب کرد.
شورا هم‌چنین موافقت کرد که اقدامات بخشی و فردی را که تحت رژیم تحریم‌های اتحادیه اروپا وجود دارد، به‌ویژه اقدامات مربوط به اشاعه هسته‌یی رژیم ایران و هم‌چنین تحریم‌های تسلیحاتی و موشکی را حفظ کند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/581408e1-dcb1-4f48-bc4c-6be76aa671a9"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات