728 x 90

آینده گرانی بنزین در ایران و بازی رسانه‌ای مربوط به آن

گرانی بنزین
گرانی بنزین

محمود خاقانی، مدیرکل پیشین وزارت نفت رژیم پنجشنبه ۳۱فروردین گفت: دیر یا زود قیمت بنزین تغییر خواهد کرد و زمینه‌های این تغییر نیز (توسط دولت رئیسی) در حال اجرا شدن است. همان‌طور که در مورد نرخ دلار هم شاهد آن بودیم سال گذشته مرتباً تغییر قیمتها تکذیب می‌شد، اما پس از آن دیدیم که فنر نرخ دلار به یک‌باره رها شد.

روزنامهٔ حکومتی اعتماد  هم در مطلبی با عنوان «بازی رسانه‌یی خطرناک با بنزین» نوشت: با جمع‌آوری کارت سوخت جایگاهداران، آن هم در حالی که خیلی‌ها هنوز کارت سوخت شخصی ندارند، مسابقه تازه‌یی میان شایعات درباره تصمیم‌های جدید بنزینی و تکذیب‌های پشت سر هم مسئولان مربوطه به راه افتاده است».

اعتماد هشدار داد: «در فضای مجازی شایعات زیادی درباره گرانی قریب‌الوقوع بنزین شنیده می‌شود و «تکذیبیه»‌ها هم برای این‌گونه اخبار کارساز نیست. اما هر چه که باشد، نوعی بازی رسانه‌یی خطرناک بر سر گرهی شکل گرفته که از باز کردن با دست، به باز کردن با دندان رسیده است».

 

 کارشناس اقتصاد انرژی رژیم  در روزنامه حکومتی  اعتماد  تصریح کرد: بنزین در نهایت گران خواهد شد، اما متاسفانه اشتباهاتی که قبل از افزایش نرخ بنزین به وجود آمده هم کم نیست . همین الان نرخ حمل و نقل عمومی (تاکسی، اتوبوس و...) تا ۵۵درصد افزایش یافته و حمل و نقل کالایی هم به همین ترتیب رشد کرده است. 

او ادامه داد: پیشنهاد ما این است که اگر قرار است قیمت بنزین و گازوییل گران شود، دولت با مردم صادق باشد و اعلام کند که نرخ سوخت گران می‌شود.

 

 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/40242236-1c19-4c0a-9c5d-8af73d77a060"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات