728 x 90

آنتونی بلینکن: جلوگیری از دستیابی رژیم ایران به سلاح هسته‌یی از اصول مهم دولت بایدن است

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا
آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا

وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه ۱۳اسفند در سخنرانی خود حول سیاست خارجی آمریکا، ممانعت از دستیابی رژیم ایران به سلاح هسته‌یی را یکی از محورهای مهم سیاست خارجی دولت بایدن عنوان کرد.
آنتونی بلینکن در مورد سیاست‌های راهبردی آمریکا در شرایط جدید گفت: «سیاست خارجی ما باید متناسب با زمان باشد. زمان تغییر کرده و راهبردهای ما تغییر می‌کند. ما از جایی که دولت را چهار سال پیش ترک کردیم، شروع نمی‌کنیم. امروز با چهار سال پیش قابل مقایسه نیست. زمان تغییر کرده و راهبردهای ما هم تغییر می‌کند».
وی هم‌چنین در مورد واکنش آمریکا در مورد حملات علیه اهداف و منافع آمریکا افزود: «البته، ما هرگز در استفاده از نیروهایمان برای دفاع از منافع حیاتی ایالات متحده خودداری نمی‌کنیم. به همین دلیل بود که هفته پیش پرزیدنت بایدن دستور داد که به گروه شبه‌نظامیان مورد حمایت رژیم ایران در سوریه حمله شود. هر وقت نیاز بود بر اساس هدف منطبق با ارزش‌ها، قوانین و منافع مردم ایالات متحده از قدرت‌مان و نیروی نظامی استفاده می‌کنیم. ما این کار را همزمان با دیپلماسی انجام می‌دهیم».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/ff43d03a-5d34-4352-bf53-ba7337e2412e"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات