728 x 90

کرونا در جهان - تدابیر گستردهٔ بین‌المللی برای مقابله با کرونا

کرونا در جهان
کرونا در جهان

تدابیر گستردهٔ جهانی برای مقابله با کرونا با اختصاص هزینه‌های کلان مالی و همکاری بین‌المللی ادامه دارد.

سی.ان.ان ۸فروردین گفت: «رئیس‌جمهور آمریکا با امضای بسته کمکهای دو تریلیون و ۲۰۰میلیارد دلاری برای مقابله با کرونا آنر به‌صورت قانون درآورد. بر اساس این قانون، به خانواده‌های کم‌درآمد کمکهای مالی داده می‌شود و یک وام ۵۰۰میلیارد دلاری برای شرکتها، شهرها و ایالت ها و حدود ۳۵۰میلیارد دلار دیگر در اختیار شرکت‌های کوچک قرار می‌گیرد تا بتوانند حقوق کارمندان را بپردازند».

 

واشنگتن پست ۹فروردین نوشت: «ترامپ هم‌چنین با استفاده از یک قانون مربوط به دوران جنگ کره به کارخانه جنرال موتورز آمریکا ابلاغ کرد تا در زمان کوتاهی اقدام به تولید دهها هزار دستگاه کمک تنفسی نماید».

 

خبرگزاری فرانسه ۹فروردین نوشت: «یک کشتی ۱۰۰۰تخت‌خوابی نیروی دریایی آمریکا برای کاهش بار از بیمارستهانها وارد شهر لس‌آنجلس شد. ایالت کالیفرنیا بیش از ۳۰۰۰مورد ابتلا به ویروس کرونا و ۶۵نفر جان‌ باخته ناشی از آن دارد».

 

خبرگزاری فرانسه ۹فروردین نوشت: «کانادا ۲۰۰میلیارد دلار به اقتصاد آسیب دیده از ویروس کرونا اختصاص داد.

جاستین ترودو نخست‌وزیر کانادا برای تقویت اقتصاد این کشور که آسیب‌های جدی از کرونا دریافت کرده این بودجه را اختصاص داده است.

اقدامات شامل پرداخت بخشی از حقوق کارکنان تجارتخانه‌های کوچک، کمکهای مالی، کاهش مالیات، اعطای اعتبارات مالی و ارائه وامهایی با نرخ بهره پایین برای کمپانیهای کانادایی است».

 

نخست وزیر فرانسه محدودیتهای ترددات را تا ۲۷فروردین امسال تمدید کرد.

ادوارد فیلیپ نخست‌وزیر فرانسه اعلام کرد برای کاهش شیوع ویروس کرونا محدودیتهای ترددات در کل کشور تمدید می‌شود. او گفت: «بعد از ۱۰روز از اعمال محدودیتهای ترددات، روشن شده که ما تنها در آغاز موج شیوع ویروس کرونا قرار داریم. و این موج بعد از ظهور در شرق کشور در حال رسیدن به منطقه پاریس و شمال فرانسه است».

 

سایت صندوق جهانی پول روز ۸فروردین نوشت: «کریستالینا جیورجیوا رئیس صندوق بین‌المللی پول گفت به‌دنبال شیوع ویروس کرونا جهان «به‌روشنی وارد یک رکود اقتصادی» شده و رکود اقتصادی فعلی شدیدتر از بحران مالی جهانی در سال ۲۰۰۹ خواهد بود و بر اساس پیش‌بینیهای انجام شده جهت مقابله با عواقب ناشی از این رکود، به ۲.۵تریلیون دلار نیاز خواهد بود.

 

او اضافه کرد به‌دنبال شیوع کرونا بیش از ۸۰کشور عمدتاً فقیر درخواست کمک اضطراری از صندوق بین‌المللی پول کرده‌اند.