728 x 90

آمریکا و لیست ۸۰موقعیت شبه‌نظامیان عراقی برای حمله

نیروهای آمریکایی
نیروهای آمریکایی

خبرگزاری المستقله ۱۹مهرماه در گزارشی از میدلیست آی فاش کرد که آمریکا طرحی را در نظر دارد که در صورت ادامه حملات مکرر، توسط جناحهای مسلح وابسته به رژیم ایران، بعد از بستن سفارت در بغداد آنرا اجرا کند.

در این گزارش آمده است: آمریکا لیستی از ۸۰موقعیت عراقی که به‌گفته آنها در ارتباط با گروه‌های مورد حمایت ایران می‌باشند را در دست دارد که در صورت بستن سفارت خود در بغداد به آنها حمله کند. بر اساس این گزارش، این موقعیتها شامل، ستادهای مخفی و پناهگاههای هادی العامری و قیس خزعلی، رهبران سازمان بدر و عصائب اهل الحق هم‌چنین امکانی مرتبط با تیپ‌های حزب‌الله می‌شود.

میدلیست آی اشاره کرده است: همه این گروهها مسلح و بخشی از حشدالشعبی هستند که تحت حمایت تهران بوده و به‌صورت «اسمی در کنترل» دولت عراق می‌باشند.

برخی از رهبران سیاسی و فرماندهان گروه‌های مسلح گفتند که «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا صدها عکس هوایی از ۸۰موقعیت را در یک مکالمه تلفنی در ۲۰سپتامبر به برهم صالح نشان داده است... .

یک سیاستمدار برجسته شیعه به شرط ناشناس ماندن گفت: «پیام آمریکایی‌ها روشن بود. اگر شما اقدامی نکنید، ما عمل خواهیم کرد ... و اجازه دادن به این اتفاق به‌معنای یک وقوع یک جنگ علنی در بغداد است و خروج آمریکا از بغداد به‌معنای قریب‌الوقوع بودن این جنگ می‌باشد» . .