728 x 90

آمریکا رئیس یک شرکت در نیویورک را به‌دلیل نقض تحریم‌ها علیه رژیم ایران بازداشت کرد

دادگستری آمریکا
دادگستری آمریکا

وزارت دادگستری آمریکا روز سه‌شنبه ۱۷فروردین اعلام کرد رئیس یک شرکت ثبت شده در نیویورک به نام مایکل رز، به اتهام نقض تحریم‌های این کشور علیه رژیم ایران بازداشت شده است.
وزارت دادگستری آمریکا در همین رابطه اعلام کرد، مایکل رز رئیس شرکت لانگ ایسلند، به فروش ۳۵۰هزار دلار کالا به یک دلال ایرانی، پولشویی و جرایم مربوط به بزهکاری بانکی متهم شده که در تناقض با تحریم‌های آمریکا علیه رژیم ایران است.
آندری استراوس دادستان منطقه جنوب نیویورک همراه با ویلیام سوینی دستیار مدیر اف.بی.آی در این ایالت با انتشار بیانیه مشترکی گفته‌اند که مایکل رز بازداشت شده است و روز سه‌شنبه به وقت آمریکا در دادگاه حاضر خواهد شد.

این بیانیه که در سایت وزارت دادگستری منتشر شده می‌گوید مایکل رز برای سال‌ها با طرح توطئه‌یی، تحریم‌های آمریکا علیه رژیم ایران را نقض کرده و با استفاده از شرکت‌های واسطه در منطقه خاورمیانه، لوازم آرایشی به ایران صادر کرده و بازداشت مایکل رز نمونه دیگری از جدیت آمریکا برای برخورد با کسانی است که تحریم‌های رژیم ایران را نقض می‌کنند.
لازم به ذکر است که مایکل رز متهم است که در فاصله سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ با کمک شرکت‌های واسطه در امارات بیش از ۳۵۰هزار دلار لوازم آرایشی را با جعل اسناد، پولشویی و کلاهبرداری بانکی به یک دلال رژیم ایران فروخته و در رابطه با این معاملات، اطلاعات غلط به دولت آمریکا داده است.
بر اساس قوانین آمریکا مایکل رز ممکن است، در رابطه با اتهام نقض تحریم‌ها، حداکثر به ۲۰سال زندان محکوم شود. در رابطه با پولشویی و جرایم بانکی نیز وی می‌تواند به ترتیب به ۲۰ و ۳۰سال زندان محکوم شود.(رویترز ۱۷فروردین)