728 x 90

آمریکا باید با ویرانی و تروری که رژیم ایران از آن حمایت می‌کند مقابله کند

کنگرسمن گلن گروتمن
کنگرسمن گلن گروتمن

گلن گروتمن، رئیس کمیته فرعی امنیت ملی، امور مرز و امور خارجه مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه، ۲۲شهریور در سخنانی که در جلسه استماعی تحت عنوان «راهبرد خطرناک: بررسی شکست سیاست‌های دولت بایدن در قبال ایران» برگزار شد ضمن محکوم کردن سیاست‌ها و اقدامات دولت بایدن در قبال رژیم ایران و معاملات انجام شده با این رژیم پیرامون آزادی گروگانها گفت: «دولت بایدن نتوانسته با کنگره و مردم آمریکا در مذاکرات و اقدامات با رژیم ایران شفاف باشد. در حالی که سپاه پاسداران از گروه‌هایی حمایت مالی می‌کند که از بمبهای کنار جاده‌ای و رگبارهای موشکی علیه نیروهای آمریکایی مستقر در منطقه استفاده کرده‌اند. از زمان روی کار آمدن بایدن، رژیم ایران با نیروهای نیابتی آن تقریباً ۱۰۰ بار به نیروهای آمریکایی در خاورمیانه حمله کرده‌اند».
وی در بخش دیگری از سخنانش در این استماع پیرامون برنامه موشکی رژیم ایران اضافه کرد: «رژیم ایران علاوه بر برنامه هسته‌یی خود به کار برای تکمیل برنامه موشکی بالستیکش ادامه می‌دهد. رژیم ایران در ماه می‌سال جاری از نسل چهارم موشک بالستیک سوخت مایع خود رونمایی کرد که می‌تواند کلاهک ۱۵۰۰ کیلوگرمی را در حدود ۱۲۰۰ مایل حمل کند».
آقای گروتمن در پایان سخنان خود گفت: «آمریکا باید با ویرانی و تروری که ایران از آن حمایت می‌کند و در سرتاسر جهان از آن حمایت مالی می‌کند، مقابله کند. ما نمی‌توانیم برای رسیدن به اهداف خود به مسئولان نالایق یا سازشکار تکیه کنیم».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/a03ee6d6-2dfc-4864-87e8-c1b7ff0154e8"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات