728 x 90

آمار مبتلایان به کرونا در آلبانی ۴۳۳تن و جان‌باختگان ۲۳نفر

ویروس کرونا در آلبانی
ویروس کرونا در آلبانی

آلبانین دیلی نیوز ۲۳فروردین نوشت: بنا‌ به اعلام وزارت بهداشت آلبانی روز شنبه شمار مبتلایان به کرونا به ۴۳۳تن رسید. اما شمار جان‌باختگان ثابت مانده و ۲۳نفر است. وزارت بهداشت آلبانی هم‌چنین اعلام کرد نزدیک به ۲۰۰تن از بیماران مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند. وزارت بهداشت از مردم خواست برای جلوگیری از شیوع کرونا فاصله‌های فیزیکی مقرر شده را رعایت کنند.

بالکان وب ۲۲فروردین نوشت: بنا‌ به تصمیم دولت آلبانی کلیه رفت و آمدها از ساعت ۱۳۰۰ روز شنبه تا ۵بامداد دوشنبه متوقف می‌شود. توقف ترددات برای کلیه عابران پیاده و کلیه کسانی است که حتی با دوچرخه یا وسایل نقلیه بزرگ تردد می‌کنند. ادی راما نخست‌وزیر آلبانی اعلام کرد: از روز دوشنبه زمان تردد از ساعت ۵صبح تا ساعت ۱۷:۳۰ و اجازه خرید ۹۰دقیقه خواهد بود. وی از شهروندان آلبانی دعوت کرد تا کمی صبورتر باشند، زیرا در پایان این جنگ سربلند خواهند بود.

 

نخست وزیر آلبانی خطاب به شهروندان این کشور که در خارج مرزها مانده‌اند اعلام کرد:‌ ما آماده‌ایم تا روز دوشنبه طرح باز کردن تدریجی راهها برای بازگشت به کشور با شرایط قرنطینه اجباری ۱۴روزه و تحت قوانین سخت را منتشر کنیم. ادی راما گفت:‌ جنگها برای شادی کردن و آرامش و اقتصاد به‌وجود نمی‌آیند، آنها زخم ها، درد و فرسودگی به همراه می‌آورند. اگر امروز مانند کشورهایی بزرگتر و توسعه یافته‌تر از آلبانی، صدها کشته نداریم و هزاران نفر زخمی در بیمارستانها نیستند و ابر سیاه بر سر ما نیست، به لطف اقدامات جدی است که انجام داده‌ایم و حاصل ایثار روزانه هر یک از ما است.

 

خبرگزاری رسمی آلبانی - آتا ۲۲فروردین نوشت: صندوق بین‌المللی پول ۱۹۰میلیون دلار کمک اضطراری به آلبانی را تصویب کرد.

صندوق بین‌المللی پول در بیانیه‌یی اعلام کرد این پول برای حمایت از آلبانی به‌منظور مبارزه با شیوع جهانی ویروس کرونا و کمک به احیای اقتصاد آن است.