728 x 90

آمار قربانیان کرونا در ۳۱۹شهر بیش از ۴۲هزار و ۸۰۰نفر است

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

دروغهای بی‌پایان روحانی در تناقض آشکار با گزارشهای کارشناسان و کارگزاران رژیم

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز سه‌شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ اعلام کرد، آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۳۱۹شهر ایران به بیش از ۴۲هزار و ۸۰۰نفر رسیده است. شمار قربانیان در البرز به ۱۶۴۵نفر، در خراسان شمالی به ۵۰۵نفر، در خوزستان به ۲۹۸۰نفر، در زنجان به ۵۰۳نفر، در فارس به ۱۰۳۵نفر، در کردستان به ۷۹۰نفر، در کهکیلویه و بویراحمد به ۲۶۰نفر، در لرستان ۱۲۱۰نفر و در مازندران حداقل ۲۶۴۰نفر است. سخنگوی وزارت بهداشت رژیم امروز در گزارش مهندسی‌شده خود اعتراف کرد در ۲۴ساعت گذشته ۲۱۱۱نفر به کرونا مبتلا شده‌اند، ۶۲نفر فوت کرده و ۲۶۹۸نفر تحت مراقبتهای ویژه هستند.

از سوی دیگر روحانی در نشست با برخی از افرادی که خامنه‌ای روز قبل آنها را «پشیمان» نامیده بود، در سریال دروغهای بی‌پایان خود گفت: اقدامات دولت «در زمینه بهداشت و درمان و اجرای طرح تحول سلامت، موجب گردیده که در مواجهه با کرونا حتی در زمینه تخت‌های ویژه بیمارستانی و امکانات و تجهیزات درمانی و پزشکی کمبودی نداشته باشیم» و «تولید کیت‌های تشخیصی، ونتیلاتور و ماسک ان. ۹۵ نه تنها نیازهای داخلی کشور را تأمین می‌کند بلکه از قدرت صادرات این محصولات نیز برخوردار شده‌ایم». روحانی افزود: «اقدامات دولت یازدهم در توسعه فضای مجازی و ارتباطات باعث شده که در این ایام با استفاده از فضای مجازی بتوانیم نیازهای مردم را پاسخگو باشیم». علاوه بر این روحانی ادعا کرد: «در مقابله با کرونا، به هیچ عنوان از قوه قهریه استفاده نشد».

این در حالیست که سرکرده نیروی انتظامی پاسدار سرتیپ اشتری روز ۲۰اردیبهشت تصریح کرد: «پلیس فتا با افرادی که در این فضا (فضای مجازی) شایعه‌پراکنی می‌کردند برخورد قاطع و قانونی کرده و بیش از یک‌هزار و ۳۰۰ تارنما را شناسایی و ۳۲۰نفر را نیز دستگیر کرد» (سایت انتخاب).

در ادامه دروغهای آخوند روحانی، علی ربیعی دژخیم اطلاعاتی که سخنگوی اوست ادعا کرد: «در روند بهبودی و درمان بیماران به کووید۱۹، پس از چین و سوئیس ما در رتبه سوم جهانی (!) قرار داریم.. . ما از مرحله مدیریت عبور کردیم از مرحله کنترل بیماری هم عبور کردیم و امروز وارد فاز مهار بیماری» شده‌ایم (ایرنا ۲۹اردیبهشت).

زالی رئیس ستاد کرونا در تهران امروز نسبت به امکان تکرار سناریو کرونا در خوزستان در سایر شهرها هشدار داد و گفت: «نباید فکر کنیم در تهران کرونا به پایان رسیده است، بلکه کرونا هم‌چنان پابرجاست» (خبرگزاری حکومتی مهر۳۰اردیبهشت).

قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی در قم نیز گفت: «شرایط هنوز عادی نشده و بزرگ‌ترین آفت عادی جلوه‌دادن شرایط است» (ایسنا ۳۰اردیبهشت).

همزمان مدیر کل روابط عمومی نظام پزشکی از مرگ ۱۰۷نفر از کادر درمانی در اثر ابتلا به کرونا خبر داد و خاطرنشان کرد که این البته تمام آمار نیست و «در حال جمع‌آوری آمار دقیق از سراسر کشوریم تا بدانیم دقیقاً چه تعداد از کادر درمان مبتلا شده و یا بر سر خدمت جان خود را نثار کرده‌اند» (فارس ۳۰اردیبهشت).

مدیرعامل انجمن جامعه ایمن اعلام کرد: «آمار فوت ناشی از کرونا با تعداد مبتلایان که هر روز در حال افزایش است هماهنگی ندارد، باید صادقانه و شفاف با مردم صحبت کنیم.. . در این شرایط چطور فوت کم می‌شود؟! از اساس اعلام نقاط سفید اشتباه بود» (سایت حکومتی شفقنا ۳۰اردیبهشت).

هم‌چنین دکتر محبوب‌فر، عضو ستاد کرونا خاطرنشان کرد: «در تابستان و پاییز امسال شاهد موج سوم و چهارم این بیماری در کشور خواهیم بود که تلفات و پیامدهای بیشتری به‌دنبال خواهد داشت. چیزی به نام منطقه سفید وجود ندارد. . عدم ارائه آمار واقعی منجر به جدی نگرفتن بیماری در بخش عظیمی از جامعه خواهد شد. . . پیش‌بینی داشتم که موج دوم آغاز شود و همین‌طور هم بود و این موج صرفاً به‌دلیل برداشته شدن محدودیتها آغاز شد. . . چون مسئولان کشور بیشتر دغدغه آشوب‌های اجتماعی و تبعات کرونا در پس تبعات اقتصادی را مدنظر قرار داده بودند. . . سیاست ابتلای جمعی یا گله‌ای دولت. . . شکست خواهد خورد و منجر به وحشت و اضطراب جامعه خواهد شد و این بار امکان کنترل جامعه وجود نخواهد داشت. . . کشور ما کشوری بود که تعداد قابل توجهی از کادر درمان خود را بر اثر این بیماری از دست داد و از این حیث در دنیا رتبه اول را به خود اختصاص داده است» (ستاره صبح ۳۰اردیبهشت).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ (۱۹ می ۲۰۲۰)